30 lat od śmierci Klausa Kinskiego, aktora, który zamienił dwa filmy w Peru w koszmar | kalendarz astrologiczny | Dzień taki jak dzisiaj | kino | nnsp | Archiwum handlowe

standardowo

Projekt zaufania

wiedzieć więcej

30 lat temu, 23 listopada 1991 roku, aktor polskiego pochodzenia Klaus Kinski został znaleziony martwy w swoim domu w Kalifornii (USA). Miał 65 lat, gdy atak serca oślepił jego życie.

Na zdjęciu, które otwiera tę notatkę, Klaus Kisinki przybył na lotnisko Jorge Chavez w grudniu 1971 roku. W tych miesiącach reżyser Werner Herzog brał udział w pełnej produkcji filmu „Aguirre, Gniew Boży”, który miał być kręcony w Peru. dżungla i Kinsky był On jest bohaterem.

Klaus Kinski Mikołaj Naczyński urodził się w Polsce w 1926 roku, a jego rodzina przeniosła się do Niemiec w czasie Wielkiego Kryzysu. W wieku 16 lat został powołany do armii niemieckiej i drugiego dnia walki został schwytany przez siły alianckie w Holandii. Pozostałą część II wojny światowej spędził w brytyjskim obozie jenieckim.

1982. Niemiecki reżyser Werner Herzog, włoska aktorka Claudia Cardinale i niemiecki aktor Klaus Kinski pozują do zdjęcia "Fitzcaralda" Podczas 35. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. [Foto: AFP]
1982. Niemiecki reżyser Werner Herzog, włoska aktorka Claudia Cardinale i niemiecki aktor Klaus Kinski pozują do zdjęcia „Fitzcaraldo” podczas 35. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. [Foto: AFP]

Wszechstronny aktor, który potrafi zmienić filmowanie w koszmar, ma w swojej filmografii ponad dwieście, między innymi: „Za garść dolarów”, „Doktor Żywago” i „Dziewczynka z perkusistą”.

Pomimo swojej twardej i ekstrawaganckiej osobowości, niemiecki reżyser Werner Herzog zawsze wybierał główną rolę w swoich filmach, wśród których: Woyzeck, Nosferatu, wampir, Aguirre, Wrath of God i Fitzcarraldo, dwa ostatnie zostały wyprodukowane w Peru.

Drugi film fabularny Wernera Herzoga, którego akcja rozgrywa się w Peru, jest inspirowany przez Briana Sweeneya Fitzgeralda, Irlandczyka, który na początku XX wieku wyruszył, by sprowadzić operę do Iquitos.  Ponieważ miasto nie jest połączone z resztą kraju.  Główną rolę grał aktor Klaus Kinsky.
Drugi film fabularny Wernera Herzoga, którego akcja rozgrywa się w Peru, jest inspirowany przez Briana Sweeneya Fitzgeralda, Irlandczyka, który na początku XX wieku wyruszył, by sprowadzić operę do Iquitos. Ponieważ miasto nie jest połączone z resztą kraju. Główną rolę grał aktor Klaus Kinsky.

W dwóch filmach osadzonych w peruwiańskiej dżungli Kinski dokuczał statystom i konfrontował się z reżyserem. Bardziej okrutny niż słońce i komary, gniew Kinskiego z powodu tak błahych kwestii, jak jakość jedzenia, sprawił, że atmosfera nagrania była nie do oddychania. Wbrew wszelkim przeciwnościom, filmy Herzoga i Kinsky’ego i ich filmy zostały wydane, aby zaimponować widzom i z czasem stały się filmami kultowymi.

Przed śmiercią opublikował swoją autobiografię „Wszystko czego potrzebuję to miłość”, która tylko zwiększyła sławę udręczonego, uzależnionego od seksu mężczyzny, który nie przestrzega norm moralnych i społecznych.

Może Cię zainteresować:

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *