Afryka wzywa bogate narody do podjęcia odważnych decyzji klimatycznych

Wznowienie działalności związanej z paliwami kopalnymi w Danii

Do Sharm El-Sheikh przyjechaliśmy z odnowionymi nadziejami, ale niestety koniec szczytu nie był taki, jak oczekiwano. zezwolenie.

Tekst został opublikowany kilka godzin po oficjalnym zamknięciu 27. Konferencji Stron Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP27) w obliczu rosnących tarć między Północą a Południem w różnych punktach.

Wśród najwybitniejszych z tych niespełnionych obietnic finansowania złożonych przez kraje rozwinięte i odmowy powołania funduszu na pokrycie strat i szkód oraz odszkodowań żądanych przez biedne kraje za skutki zmian klimatu.

Według raportu Loss and Damage Collaboration, grupy ponad 100 naukowców, 55 najbardziej dotkniętych klimatem gospodarek poniosło straty gospodarcze przekraczające 500 miliardów dolarów w latach 2000-2020.

Batja powiedział, że jeśli społeczność międzynarodowa nie wywiąże się ze swoich zobowiązań, miliony Afrykanów pogrążą się w ciągłej nędzy związanej z klimatem.

Augustine Njamenchi, przewodniczący Komitetu Politycznego i Technicznego Sojuszu, zauważył, że Afrykanie z każdym dniem tracą pewność co do dobrej woli przywódców krajów uprzemysłowionych.

Nejamenchi zwrócił uwagę, że zwłoka w podjęciu decyzji o stratach i zniszczeniach, a także porozumień w sprawie redukcji emisji gazów zanieczyszczających do poziomów poniżej niezbędnych, spowodowała obniżenie oczekiwań wobec tej konferencji.

Florence Kasule, aktywistka klimatyczna z Ugandy, powiedziała, że ​​kobiety są rozczarowane brakiem konkretnych działań.

Sameh Shoukry, przewodniczący 27. sesji Konferencji Stron i minister spraw zagranicznych Egiptu, podczas wspólnej konferencji prasowej z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem ostrzegł o konieczności podjęcia dodatkowych wysiłków na rzecz osiągnięcia konsensusu w tych kwestiach.

Podczas gdy niektóre dyskusje były konstruktywne i pozytywne, inne nie odzwierciedlały oczekiwanego uznania potrzeby wspólnych działań w celu zaradzenia powadze i pilności sytuacji, ubolewał.

Wśród doniesień o napięciach między negocjatorami Guterres wykonał podobny telefon.

JCM/Rob

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.