Aldesa zdobywa największy w swojej historii kontrakt w Polsce na rozbudowę zakładu petrochemicznego o wartości 443 mln dolarów.

Aldesa zdobywa największy w swojej historii kontrakt w Polsce na rozbudowę zakładu petrochemicznego o wartości 443 mln dolarów.

Madryt, 18 lipca (prasa europejska) –

Firma Aldesa w Polsce podpisała największy w swojej historii kontrakt na kwotę 442,6 mln euro na realizację rozbudowy kompleksu petrochemicznego olefin zlokalizowanego w mieście Płocku w centrum kraju.

Koncern naftowy Orlen zlecił wykonanie tych prac konsorcjum utworzonemu przez Aldesę i CCECC w ramach projektu EPC, czyli „pod klucz”, co stanowi największą inwestycję w europejskim przemyśle petrochemicznym od 20 lat – podała spółka w oświadczeniu. .

W ramach pakietu K-002 Aldesa przetworzy część infrastruktury OSBL (Off Battery Boundary) dla projektu Olefin III, a także rozbuduje główną infrastrukturę zakładu produkcyjnego.

Obejmuje to budowę 18 zbiorników kulistych o łącznej pojemności 27 000 m3, 14 zbiorników pionowych o łącznej pojemności 50 000 m3, dwóch poziomych zbiorników ciśnieniowych o łącznej pojemności 5 000 m3 oraz jednego zbiornika kriogenicznego o pojemności m3. Oprócz tego 60 km rurociągów, roboty budowlane, instalacje sanitarne, elektryczne i inne.

Umowa o współpracy zawarta z CCECC (China Civil Engineering and Construction Corporation), spółką siostrzaną w grupie CRCC, stworzyła synergię pomiędzy Aldesą a jej głównym inwestorem.

Według ENR Top 250 Global Contractors, CRCC jest trzecią co do wielkości grupą budowlaną na świecie, zajmując 42. miejsce na liście Fortune Global 500 i 12. miejsce na chińskiej liście Top 500.

Mająca ponad 50-letnią historię i obecność w Polsce od 2007 roku, w 2020 roku Aldesa zdobyła największy kontrakt drogowy: budowę 13 kilometrów autostrady S7 Płońsk-Czosnów za 124 miliony euro.

Jeśli chodzi o infrastrukturę kolejową, na początku 2022 roku zdobyła największy jak dotąd kontrakt: przebudowę 50 kilometrów linii kolejowej Elec-Courcy za 142 mln euro.

Wybudowała także kilka odcinków gdańskiego tramwaju, wdrożyła system dynamicznej informacji pasażerskiej PKP PLK na 133 przystankach i stacjach oraz jest generalnym wykonawcą trzech odcinków autostrad, w tym odcinków S19, S6 i S7.

Aldesa działa także m.in. w Hiszpanii, Słowacji, Meksyku, Peru, Chile i Kolumbii.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *