Amazon chce sprowadzić roboty do domu z Astro robotem z autonomiczną kamerą

MADRYT, 28 września (Portaltic / EP) –

Amazon ogłosił we wtorek nowości w swoim katalogu własnych urządzeń, wśród których są powstający nowy robot domowy Astro, który samodzielnie patroluje dom i jest wyposażony w kamery, lornetkę i monitor oraz nowy Amazon Glow, aby móc wideo. Rozmawia z dziećmi, wyposażony w rzutnik do gier.

Nowe urządzenia Amazona, które mają „ułatwiać życie” użytkownikom, według amerykańskiej firmy, opierają się na koncepcji „ambient intelligence”, opartej na sztucznej inteligencji, która pomaga użytkownikowi w tle.

Amazon wprowadził nowy typ robota współpracującego z Alexą, Astro. Ten robot ma skomputeryzowaną wizję i jest zorientowany na zadania takie jak opieka nad osobami na utrzymaniu lub zwierzętami domowymi.

Amazon Astro ma zdejmowaną kamerę peryskopową, którą można podnieść, aby zobaczyć wysokie miejsca, dzięki czemu możesz monitorować swój dom i badać aktywność, zgłaszając nieoczekiwane zdarzenia. Możesz także wyszukać osobę, która rozpocznie rozmowę wideo, korzystając z wyposażonego ekranu.

Alexa ma niestandardową wersję tego urządzenia, która porusza się na trzech kołach, reagując inaczej na niektóre polecenia głosowe i na przykład tańce „beatbox” lub na polecenia takie jak „odpoczynek”.

Nowy robot Amazon Astro porusza się całkowicie autonomicznie po domu, według Amazona, zdolny do mapowania domu, zrozumienia otaczającego go środowiska i unikania przeszkód.

Amazon przyznał, że czerpie inspirację z fantastyki naukowej, aby zaprojektować tego nowego robota i ma nadzieję, że będzie w stanie wprowadzić roboty do większości domów. Ma również nadzieję, że będzie jego „pierwszym robotem, a nie ostatnim” i stworzy trend.

Astro jest częścią pierwszego dnia programu beta i zostanie uruchomione jeszcze w tym roku w cenie 999,99 USD.

Echo Show 15

Rodzina Echo powiększa się o nowy Echo Show 15, 15,6-calowy ekran, który można umieścić w domu pionowo lub poziomo i ma być „inteligentniejszym telewizorem do kuchni”.

Echo Show 15 ma zupełnie nowy interfejs z wprowadzeniem nowych widżetów Alexa, a także możliwość przeglądania kalendarza na różne sposoby dla każdego członka rodziny lub dostępu do muzyki i wideo w strumieniu.

Użytkownicy mogą poprosić Alexę o zmianę obrazów wyświetlanych jako tapety za pomocą poleceń głosowych. Echo Show 15 wykorzystuje nową generację neuroprocesorów AZ2, z do 10 razy większą liczbą operacji na sekundę niż poprzednia generacja oraz z obsługą zadań przetwarzania wizualnego.

Wśród nich wyróżnia się funkcja Visual ID, za pomocą której Alexa identyfikuje każdego użytkownika i dostosowuje wrażenia z urządzenia. Amazon podkreślił bezpieczeństwo procesu i to, że odbywa się to z samego urządzenia.

Alexa Assistant wprowadziła nową funkcję Custom Voices, która umożliwia każdemu użytkownikowi skonfigurowanie domowych dźwięków w celu dostosowania procesu, na przykład rozpoznawania głosu lodówki w ramach programu.

Nowy inteligentny wyświetlacz Echo Show 15 będzie dostępny w tym roku w cenie 249,99 USD na Amazon.

Użytkownicy głośników Echo będą mieli dostęp do nowej funkcji prywatności, dzięki której będą mogli uzyskać dostęp do swoich nagrań audio, ale sama firma nie będzie mogła uzyskać do niej dostępu.

Kolejnym zobowiązaniem Amazona do ochrony środowiska jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń o 50 procent dla każdego z produktów do 2025 roku.

Nowość firmy obejmuje Amazon Smart Thermostat, nowy inteligentny termostat współpracujący z Alexą. Opracowane we współpracy z Honeywell urządzenie będzie kosztować 59,99 USD i umożliwia takie funkcje, jak tworzenie procedur za pomocą Alexy.

nowości dla dzieci

Amazon Kids+ był kolejnym z tych, które otrzymały reklamy podczas wtorkowej imprezy firmy, zawierające nowe treści, takie jak gry wideo i oprogramowanie, w tym LEGO Monkey Kid.

Firma ogłosiła również, że będzie integrować nowe głosy dla swojego asystenta Alexy, we współpracy z Disneyem, z nowym doświadczeniem „Hej, Disney”, które pozwoli na interakcję z postaciami z serii Disney, Pixar i Star Wars.

Dzięki zawartości, takiej jak gry z ciekawostkami, „Hej, Disney” będzie współpracować z dedykowanym towarzyszem Alexa dla rodzin, aby bawić się, nawet gdy witają się użytkownicy Woofy.

Amazon Glow, projektor dla dzieci

Aby ułatwić komunikację między rozdzielonymi rodzinami, Amazon wprowadził nowy Glow, urządzenie z ekranem, które ułatwia interaktywną komunikację, w której uczestniczą dzieci i działa jako urządzenie wyświetlające.

Projekty świecą na powierzchni przed urządzeniem i umożliwiają użytkownikom wykonywanie powiązanych czynności, takich jak łamigłówki, w których wyzwania można rozwiązywać, umieszczając kształty, gry i historie.

Disney, Mattel, Nickelodeon i Sesame Street połączyły siły z Amazonem, aby opracować specjalne treści dla dzieci na nowym urządzeniu Amazon Glow. Posiada funkcje rodzicielskie i przycisk prywatności, który blokuje kamerę.

Amazon Glow będzie dostępny w sprzedaży detalicznej za 249,99 euro i będzie dostępny od przyszłego miesiąca.

Wyświetlacz Halo, bransoletka z wyświetlaczem

Rodzina urządzeń Halo rozszerzyła się wraz z ogłoszeniem nowego Halo View, narzędzia do śledzenia aktywności z ekranem, który będzie sprzedawany za 79,99 USD w tej świątecznej kampanii sprzedażowej.

Zostanie uruchomione Halo View wraz z treściami do wykonywania różnych ćwiczeń fizycznych za pośrednictwem usługi Halo Fitness, a także zdrowe nawyki żywieniowe Halo Nutrition.

PIERŚCIEŃ ALARM PRO

Marka inteligentnych produktów zabezpieczających Ring wprowadziła również nowe produkty wraz z ogłoszeniem Ring Alarm Pro, systemu alarmowego, który integruje się z kamerami bezpieczeństwa, czujnikami i systemami „naprowadzania” Amazon eero.

Ring Alarm Pro ma automatyczne kopie zapasowe i jest zasilany przez procesor obsługujący funkcję Ring Edge, która zmniejsza opóźnienia i udostępnia dodatkowe funkcje zabezpieczeń. Będzie dostępny w cenie 249,99 USD, a wybrane wydanie build-of-construction za 399,99 USD.

Nowe urządzenie jest uruchamiane w połączeniu z wizualnym systemem ochrony, w którym profesjonalista przegląda aktywność, gdy alarm wykryje podejrzaną aktywność. Na początku będzie darmowy, a potem będzie kosztować 99 USD miesięcznie.

Inteligentny telefon drzwiowy Amazon Ring Blink również otrzymał nową wersję, Blink Video Doorbell.

Użytkownicy będą mieli możliwość dostosowania alertów urządzenia Ring, takich jak powiadomienia podczas parkowania przed garażem oraz wykrywanie ultradźwięków, gdy odbiją się od innych obiektów, zanim dotrą do urządzenia.

Alexa razem

Asystent Alexa otrzymuje więcej wiadomości dzięki ogłoszeniom Alexa Together dla seniorów, które pomagają im pozostać w kontakcie z bliskimi i zawierają alerty alarmowe.

Opiekunowie w podeszłym wieku i osoby niesamodzielne będą miały dostęp do takich funkcji, jak na przykład otrzymywanie powiadomień, jeśli nie były aktywne przez dłuższy czas. Jego cena to 19,99 USD miesięcznie.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *