Ambasador Chin: Wietnamska gospodarka cieszy się dużą otwartością i witalnością

Ambasador Chin: Wietnamska gospodarka cieszy się dużą otwartością i witalnością

Chiński ambasador w Hanoi Xiong Pu powiedział w wywiadzie dla Wietnamskiej Agencji Informacyjnej (VNA), że wietnamska gospodarka jest bardzo otwarta i dynamiczna.

Odnosząc się do ożywienia gospodarczego Wietnamu w 2022 r., dyplomata wysoko ocenił tempo wzrostu PKB kraju Azji Południowo-Wschodniej na poziomie ponad ośmiu procent, co jest najwyższym wzrostem w regionie i na świecie.

Powiedział, że Wietnam jest atrakcyjnym miejscem dla zagranicznych inwestorów, a jego gospodarka jest w pełni zintegrowana ze światem.

Chiński dyplomata podkreślił, że Wietnam osiągnął wyżej wymienione wybitne wyniki dzięki mądremu kierownictwu Komunistycznej Partii Wietnamu kierowanej przez sekretarza generalnego. Nguyen Phu TrongI rząd i wysiłki ludu Wietnamu.

Odnosząc się do wyników zapobiegania i kontroli pandemii COVID-19, ambasador Xiong Bo podkreślił, że partia i rząd wietnamski skutecznie połączyły profilaktykę epidemiczną z rozwojem społecznym i gospodarczym.

Powiedział, że w najtrudniejszym okresie epidemii Wietnam dołożył wszelkich starań, aby promować szczepienia i zabiegać o wsparcie społeczności międzynarodowej, w tym Chin.

Odnosząc się do kwestii związanej z przeciwdziałaniem korupcji, Ambasador Xiong Bo podkreślił wysiłki Wietnamu w tej dziedzinie, podkreślając podobną politykę i determinację KPCh i KPCh, by nie mieć żadnej strefy wykluczenia w walce z tym złem.

Xiong Bo podkreślił, że sekretarz generalny Nguyen Phu Trong i Komitet Centralny Komunistycznej Partii Wietnamu przywiązują dużą wagę do działań antywojennych.korupcja I uchwalenie kilku dokumentów prawnych w tym zakresie.

Powiedział, że Wietnam podjął bardzo surowe środki z wielką determinacją i ukarał osoby odpowiedzialne za łamanie prawa.

Bardzo docenił także ustanowienie antykorupcyjnych komitetów sterujących na wszystkich szczeblach, a także mechanizm proaktywnej rezygnacji zdyscyplinowanych przywódców.

Powiedział, że Chiny są chętne do współpracy z Wietnamem w zwalczaniu korupcji zgodnie ze wspólnymi koncepcjami osiągniętymi przez najwyższych przywódców obu krajów.

Jeśli chodzi o stosunki handlowe między Wietnamem a ChinyAmbasador Xiong Bo podkreślił, że pomimo przeszkód spowodowanych pandemią COVID-19, w pierwszych jedenastu miesiącach 2022 r. dwustronna wymiana handlowa wyniosła ponad 210 mld USD.

Joe Tate w Wietnamie (źródło: VNA)

Stwierdził, że jeśli w całokształcie relacji między obydwoma krajami uwzględnić współpracę w takich dziedzinach jak gospodarka i handel między Chinami a Wietnamem, nie sposób nie wspomnieć o oficjalnej wizycie Nguyena Phu Tronga w Chinach pod koniec października 2022 roku.

Przy tej okazji starsi przywódcy obu krajów po raz kolejny osiągnęli świadomość strategiczną, zgodzili się wzajemnie wspierać w podążaniu socjalistyczną drogą, wspierać strategiczny kierunek wyższych przywódców partii oraz udzielać sobie wzajemnego wsparcia w celu zacieśnienia współpracy we wszystkich dziedzinach.

Podczas wizyty obie strony przyjęły wspólną deklarację o znaczeniu politycznym, obejmującą wiele obszarów, stwarzającą obu krajom dogodne warunki do dalszej realizacji współpracy w różnych sektorach, w tym w gospodarce i handlu.

Powiedział, że Chiny i Wietnam mają dobre warunki do promowania współpracy w dziedzinie inwestycji, gospodarki i handlu ze względu na cechy dwóch uzupełniających się gospodarek.

Powiedział, że Chiny wspierają krajowe firmy z potencjałem, prestiżem i technologią do inwestowania w Wietnamie w potencjalne sektory współpracy, takie jak rozwój gospodarki cyfrowej, zielonej gospodarki i nowej energii.

Wyraził także chęć Chin do zacieśnienia dwustronnej współpracy gospodarczej i handlowej oraz pełnego przywrócenia w tym roku tras lotniczych z Wietnamem, co ułatwi podróżowanie i wymianę handlową między obydwoma krajami.

Oceniając ogólnie stosunki wietnamsko-chińskie, ambasador Xiong Pu powtórzył słowa prezydenta Ho Chi Minha, że ​​stosunki dwustronne są „zarówno koleżeńskie, jak i braterskie” i potwierdził: „Jesteśmy podobnie myślącymi towarzyszami, a także bardzo bliskimi braćmi”.

Zgodnie z atmosferą obchodów Tet (Nowego Roku Księżycowego), chiński ambasador powiedział, że jest to tradycyjne święto Wietnamczyków i Chińczyków, które ma bardzo podobne zwyczaje.

Joe Tate w Chinach (źródło: VNA)

Każda okazja Tet, od wielkiej ulicy po każdą małą uliczkę w Hanoi, otacza świąteczna atmosfera, która niesie ze sobą poczucie bliskości i zażyłości z ambasadorem. Xiongbu Ze względu na podobne zwyczaje, takie jak gromadzenie się rodziny na wigilijnym posiłku i wizyta w świątyni na początku nowego roku.

Powiedział jednak, że w każdym kraju są też różnice i zwyczaje, ponieważ ten rok w Chinach jest rokiem królika, aw Wietnamie rokiem kota.

Bogata historia i unikalna tradycyjna kultura Chin i Wietnamu, a także tradycja witania Nowego Roku w Japonii i Korei Południowej przyczyniają się do powstania kultury i cywilizacji Wschodu. Kultura Wschodu w cywilizacji światowej.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *