Apple Music i Amazon Music Unlimited dodają dźwięk HiFi bez podnoszenia cen. Co teraz zrobi Spotify?

Ilustracja artykułu zatytułowanego

obrazek: jabłko

Dzisiaj Apple i Amazon ogłosili, niemal jednocześnie (pomimo plotek o Apple od kilku dni), wprowadzenie High-Resolution Audio do ich katalogu platform muzycznych na żądanie.

Apple Music

Plik ogłoszenie Apple jest właściwie dwojakie. Z jednej strony firma zapewni bezstratny głos w całym katalogu 75 milionów piosenek.

Opcję można aktywować w Apple Music Settings i będzie dostępna w dwóch wersjach: Lossless i Hi-Res Lossless Audio. Bezstratny dźwięk można odtwarzać bezpośrednio na urządzeniach Apple, takich jak iPhone lub Mac. Utwory będą dostępne w jakości CD, 16-bitowe przy 44,1 kHz lub 24-bitowe przy częstotliwości próbkowania 48 kHz.

Bezstratny dźwięk będzie odtwarzany tylko z zewnętrznym przetwornikiem cyfrowo-analogowym i będzie 24-bitowy przy 192 kHz. Oba będą działać z kodekiem ALAC (Apple Lossless Audio Codec). Słuchawki Apple Bluetooth, czy to AirPods, czy Beats, nie będą w stanie odtwarzać muzyki z tymi cechami, ponieważ używają kodeka AAC do przesyłania dźwięku.

Z drugiej strony Apple zaoferuje w tysiącach utworów obsługę Dolby Atmos dla dźwięku przestrzennego, znanego jako dźwięk przestrzenny lub dźwięk 360 stopni. Kompatybilna ze wszystkimi AirPods i Beats z chipem H1 lub W1, ta technologia będzie domyślnie aktywowana na urządzeniach, które ją obsługują.

Obie funkcje będą dostępne w czerwcu bez dodatkowych kosztów dla subskrybentów Apple Music.

Amazon Music Unlimited

Amazon ze swojej strony ogłoszenie Amazon Music HD jest teraz dostępny bez dodatkowych kosztów dla wszystkich subskrybentów Amazon Music Unlimited.

Dzięki Amazon Music HD subskrybenci Amazon Music Unlimited mają w katalogu ponad 70 milionów utworów w 16-bitowej rozdzielczości przy 44,1 kHz, co odpowiada PŁYTA CD. Ponadto dostępnych jest 7 milionów utworów w tak zwanej „ultra wysokiej rozdzielczości” przy rozdzielczości 24-bitowej i częstotliwości próbkowania 192 kHz.

Amazon Music HD zawiera również utwory w formatach audio 3D, takich jak Dolby Atmos i Sony 360RA. Te wersje można powielać Z głośnikiem Echo Studio firmy Amazon i innymi kompatybilnymi słuchawkami i słuchawkami innych firm.

Spotify

Co się teraz stanie ze Spotify? Firma ogłoszenie W lutym pracował nad uruchomieniem w tym roku Spotify HiFi. W komunikacie czytamy: „Abonenci Premium na wybranych rynkach będą mogli podnieść jakość dźwięku do Spotify HiFi i słuchać swoich ulubionych piosenek zgodnie z zamierzeniami artystów”. Nie wskazuje jednak, czy usługa będzie się wiązać z dodatkowymi kosztami.

Mając na uwadze, że Apple i Amazon przeniosły już zakładkę bez podnoszenia cen, teraz Spotify Na rogach dylematu.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *