Argentyna ogłasza, że ​​zorganizuje szczyt Wspólnoty Państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów | Aktualności

Argentyna zorganizuje spotkanie Wspólnoty Ameryki Łacińskiej i Karaibów (CELAC) w koordynacji z jedenastym szczytem obu Ameryk, który odbędzie się w czerwcu tego roku w Stanach Zjednoczonych.

Przeczytaj także:

Prezydent Argentyny podkreśla znaczenie dostępu do edukacji

Urzędnicy zauważyli, że „wydarzenie odbędzie się równolegle, bez sprzeczności z harmonogramami, a duchem jest pozostanie zjednoczonym jako blok” w kraju Ameryki Południowej, który sprawuje tymczasową prezydencję Wspólnoty Państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

W wydarzeniu wezmą udział Kuba, Wenezuela i Nikaragua, kraje wykluczone przez kraj będący gospodarzem jedenastego szczytu, który odbędzie się w Los Angeles w Kalifornii.Według lokalnych źródeł, równoległe wydarzenie jest koordynowane przez argentyńskiego ministra spraw zagranicznych Santiago Cafiero i jego meksykańskiego odpowiednika Marcelo Ebrarda podczas ich ostatnich spotkań.

Oprócz tego spotkania omówiono możliwość udziału krajów wykluczonych za pośrednictwem platform cyfrowych lub w obecności wysłanników w dyskusjach na temat zdrowia, ponieważ dotychczas nie ogłoszono żadnych wyjątków.

Prezydent Argentyny Alberto Fernandez wyraził sprzeciw wobec doradcy rządu USA Christophera Dodda podczas wizyty w Casa Rosada.

Według rzeczniczki prezydenta, Gabrielli Cerruti, prezydent uważa, że ​​„Szczyt Ameryk powinien być szczytem bez wyjątków”. A tego stanowiska broni nie tylko on, ale i minister spraw zagranicznych Cafiero na poprzednich forach dyskusyjnych. na szczyt.

Nawiasem mówiąc, prezydent Fernandez potępił nałożenie przez Stany Zjednoczone embarga gospodarczego na Kubę i Wenezuelę, które nasiliło się po epidemii Covid-19 podczas trzeciego regionalnego spotkania ministrów edukacji Ameryki Łacińskiej i Karaibów, które odbyło się w argentyński Palacio San Martin.

Choć Argentyna nie potwierdziła swojej obecności na szczycie, prezydent zadeklarował, że jego kraj „ze wszystkimi będzie pracował na sukces szczytu”.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.