Argentyna, Zygzak z Rosją: reakcje i konsekwencje w polityce zagranicznej

Ponieważ wojna na Ukrainie rozpoczęła się 24 lutego, Argentyna ujawniła zygzakowatą strategię dyplomatyczną z letnim wsparciem lub pytaniami do Rosji Z czego wynika: istnienie rządu kierowanego przez gdzie Alberto Fernandez ustaw ścieżkę i Christina Kirchner Spójrz w drugą stronę w polityce zagranicznej.

Wyobraź to sobie podwójne polecenie Nie chodzi tylko o oglądanie zagranicznych dyplomatów stacjonujących w Buenos Aires, opozycji czy międzynarodowych analityków. Jest też taki sam wygląd przed wszystkimi, ponieważ Przetarg wewnętrzny między prezydentem a jego zastępcą Idź na scenę międzynarodową Z nieprzewidywalnymi reakcjami i konsekwencjami na najbliższą przyszłość.

W ciągu ostatnich piętnastu dni wykrystalizowało się wiele wydarzeń, które charakteryzowały tę dwugłową siłę w sprawach dyplomatycznych i zmieniającą się strategię wspierania lub potępiania reżimu. Prezydent Rosji Władimir Putin co lub co? Postawili rząd Alberto Fernandeza w niewygodnej sytuacji przed wielkimi mocarstwami.

Kolejna okrutna wpadka Alberto Fernandeza: zdjęcie ambasadorów Argentyny i Rosji wyciekło po skazaniu Putina w ONZ

Putin bezlitośnie bombarduje Kijów i grozi Stanom Zjednoczonym, Szwecji i Finlandii, czy to „tylko” po to, by zatopić Moskwę?

Udało mu się też odbudować historyk z różnych źródeł, Ścieżka kariery w kancelarii nie kryje już zaskoczenia i dyskomfortu Przed wahaniami poparcia lub zastrzeżeń Argentyny wobec Rosji.

w różowy dom Istnieje pewien klimat niepokoju o konsekwencje prorosyjskiego listu Christiny Kirchner. w tym Przed wszystkimi Poglądy na temat wojny coraz bardziej się rozdwajają, m.in opozycja Istnieje mocne pytanie o „tajemniczą dyplomację” i między ambasadorowie zagraniczni Dużo zamieszania, ale i niepewności.

Doradca Santiago Cavero Mówiąc tak, próbował odrzucić ideę rządu na jego czele „Prezydent jest jedynym niezbędnym członkiem władzy wykonawczej; wszyscy inni są zbędni”.. Próbował też jasno powiedzieć, że jeśli chodzi o politykę zagraniczną, jedyną osobą, która ją definiuje, jest Alberto Fernandez.

Jednocześnie Cafiero wyjaśnił, że w przypadku rosyjskiej inwazji na Ukrainę powiedział, że „Argentyna zawsze zajmuje to samo stanowisko, jest to zgodne z jej polityką praw człowieka”.

Fakty i opinie

Przesłanie Cafiero nie wydaje się właściwie odpowiadać wydarzeniom i reakcjom, które miały miejsce w ostatnich dniach w zakresie polityki zagranicznej.

Christina Kirchner Wygłosił niemalże kampanijne przemówienie na otwarciu forum Eurolatu, szokując ponad 150 deputowanych z Ameryki Łacińskiej i Europy. Wiceprezydent nie tylko uniknął kwestionowania inwazji Rosji na Ukrainę, ale także wyróżnił „Podwójne standardy prawa międzynarodowego” Na oczach światowych mocarstw ostro zaatakował NATO w przesłaniu zakwestionowanym przez Unię Europejską i sprzeciw wobec jego granicy w silnej obronie Putina.

Zgodnie z wiceprezesem, zastępcą Kirchneri z EuroLat Odmówiono zgody na wspólne oświadczenie potępiające rosyjską inwazję na Ukrainę Po drugiej stronie ulicy grupa eurodeputowanych z Partii Ludowej nazwała list Christiny Kirchner „wstydliwym”.

włoski eurodeputowany, Mikołaj DantePowiedział, że jest bardzo zdenerwowany, że „zabrali nas na wiec wyborczy” i że wiceprezydent jest bardzo irytujący wśród unijnych dyplomatów. nie tylko to: Chargé d’Affairs Ambasady Ukrainy w Argentynie Sergey Nebrat Masaq powiedział: historykW swoim przemówieniu wiceprezydent nigdy nie mówiła o wojnie Rosji przeciwko naszemu krajowi.

W tym samym tygodniu Argentyna formalnie ratyfikowała udział w szczycie G20 w Indonezji i ogłosiła, że ​​prezydent Alberto Fernandez zgadza się z krajem goszczącym, aby nie wykluczać żadnego z członków tego forum: Tym samym rząd potwierdził, że odrzuca pomysł Stanów Zjednoczonych, Unii Europejskiej i innych krajów promujących wydalenie Władimira Putina z tej przestrzeni. W wyniku powszechnej inwazji wojskowej na Ukrainę.

Ciągłe wahanie Argentyny przed wojną. Zaledwie 24 godziny po zatwierdzeniu wydalenia Rosji przez Radę Praw Człowieka ONZ, Argentyna ujawniła zdjęcie, które rozgniewało Ukrainę. ten Ambasador Argentyny przy Organizacjach Międzynarodowych z siedzibą w Genewie, Federico Villegas, Otrzymał w swojej rezydencji ambasadora Rosji przy ONZ w Genewie, Giennadij Gatiłow. Na tym obiedzie byli również ambasadorowie krajów, które ratyfikują Rosję jako Białoruś, Chiny, Pakistan, Kuba i Wenezuela.

Siergiej Kisielicy, Ambasador Ukrainy w biurach ONZ w Genewie przesłał retweetowi wiadomość Villegasa o treści: „Przewodniczący Rady Praw Człowieka ratował pluralizm lub jak ktoś komentował: Mamo! Co za obraz! Nie można sobie wyobrazić bardziej żenującego tweeta Mogłoby to skuteczniej negować szacunek i bezstronność”.

Do wszystkich tych momentów dyplomatycznych wzlotów i upadków w Argentynie musimy dodać zaszyfrowany kabel prorektora Pablo Tytamante Kto odpowiada Christinie Kirchner gdzie Spróbuj powstrzymać decyzję Alberto Fernandeza o wydaleniu Rosji Rada Praw Człowieka ONZ. Ale ten krok nie przyniósł rezultatów, a w zamian Argentyna już Wysłałem trzy samoloty pomocy humanitarnej Ukraina do granicy z Polską. Ale Christina Kirchner nawet nie brała udziału w tej strategii pomocy i nie odpowiedziała na wezwania Nebratu, by Senat potępił rosyjską inwazję.

Wyniki

Konsekwencje całego tego zygzakowatego schematu w argentyńskiej polityce zagranicznej nie będą wolne. Istnieją już pewne oznaki tego Będą drogo kosztować Alberto Fernandeza wewnętrznie i zewnętrznie.

Ambasadorowie kariery zastanawiają się w Pałacu San Martin Co się stanie na G20, biorąc pod uwagę sytuację krajów G7? Wyrzucić Rosję w obliczu odrzucenia tego pomysłu przez Indonezję lub Argentynę. lub co dostajesz Szczyt Ameryk odbędzie się w lipcu w Los Angeles.

Obecnie prezydent nie jest w stanie zakończyć dwustronnego spotkania ze swoim północnoamerykańskim odpowiednikiem Joe Bidenem. Stany Zjednoczone nie są przyjacielem Argentyny, a sekretarz stanu Cafiero już otworzył parasol w oczekiwaniu. Poznaj portal Polityka online Że „Nie wiem, czy Biden zapewnia pomoc dwustronną, a kraje przyjmujące zwykle mają z tym trudności”.

Cokolwiek Relacje Argentyny ze Stanami Zjednoczonymi i resztą krajów G7 mogą zostać zniszczone O zablokowanym wsparciu dla Rosji. W rzeczywistości, o ile może powiedzieć historyk Na ostatnim spotkaniu, jakie ambasadorzy G7 odbyli z ministrem spraw zagranicznych Cafiero, powtórzyli prośbę krajów rozwiniętych do Argentyny o złożenie wniosku. Sankcje gospodarcze na Moskwę. Ale milczenie rządu Alberto Fernandeza jest jedyną odpowiedzią na to.

Czy ta dwutorowa polityka Argentyny w obliczu wojny na Ukrainie może wpłynąć na przyszłe inwestycje zagraniczne lub regularne kontrole MFW?

nikt nie wie. W tej chwili podkreślił ambasador Japonii w Buenos Aires, Takahiro Nakami historyk Co dalejJaponia oczekuje, że Argentyna wdroży sankcje gospodarcze do Rosji. Szefowie państw G7 wezwali inne kraje do nałożenia sankcji na Rosję – powiedział.

Sankcje te obejmują ograniczenia operacji bankowych, zamrożenie aktywów urzędników Putina, zamrożenie aktywów siedmiu rosyjskich banków lub izolację finansową z zakazem korzystania z systemu przesyłania wiadomości SWIFT. Nic z tego nie chce zrobić Argentyny

Wojna rosyjsko-ukraińska: Moskwa ogłasza zatonięcie statku Moskva

Czterech europejskich prezydentów spotkało się z Zełenskim, aby pokazać jedność z Putinem

Wewnętrznie Razem dla zmian ma nadzieję, że wyda oświadczenie w parlamencie w związku z wahaniami stanu Rosji w Argentynie. Wszyscy recenzenci frontowi zastanawiają się, co się stanie z rządowym „brakem kompasu” w sprawach polityki zagranicznej.

Kirchneriya nie odniosła się z sympatią do decyzji prezydenta o zawieszeniu Rosji w Radzie Praw Człowieka ONZ. Senator Oskar Greeley, „Głosowaliśmy z tymi, którzy są przeciwko nam” – powiedział bardzo blisko wiceprezydenta i uznał, że wstrzymanie się od głosu powinno było mieć miejsce. Eduardo ValdesSzef Komisji Spraw Zagranicznych zakwestionował głosowanie „zanim ustalono fakty”. Wygląda na to, że to jest to Na Kirchnerię międzynarodowe potępienie zabójstw cywilów na Ukrainie będzie musiało poczekać.

Wybitny opis referencyjny Frontu Todos sprzymierzonego z Christiną Kirchner jako „Błąd konta” dostosowane do Stanów Zjednoczonych. Jednak osoby bliskie prezydentowi podkreślały, że „to, co się zmieniło, to nie stanowisko Argentyny, ale wydarzenia” – powiedział minister spraw zagranicznych Cafiero przed wahaniami polityki zagranicznej Argentyny wobec Rosji.

To wszystko brzmi jak eufemizm, który miał usprawiedliwiać politykę zagraniczną, która może drogo kosztować rząd na arenie międzynarodowej.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.