Artykuł: Głosuję na Zgromadzenie Narodowe z wykształceniem FIDEL

Artykuł: Głosuję na Zgromadzenie Narodowe z wykształceniem FIDEL

Soledad Cruz Guerra – cubadebate.cu. – Fidel jest panem zwycięskiej rewolucji. Jest rzeczą naturalną, że odwołujemy się do jego kazań, aby niepamięć pamiętała, skąd biorą się fundamenty naszej demokracji, zatwierdzone zresztą w naszej Konstytucji.


Oczywiście możemy i musimy to opanować, ale nie poprzez kopiowanie coraz bardziej upadającego modelu, który skonsolidował władzę dla bogatych i warunkowe zubożenie milionów Ziemian, nie tylko w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej, ale w krajach zwanych rozwiniętymi rynkami zatłoczonymi produkty, których ceny są coraz niższe, ponieważ ceny rosną, płace nie, a bogaci bogacą się w najgorszym kryzysie.

Wystarczy zapoznać się z wiadomościami, aby zdać sobie sprawę, że słynna zachodnia demokracja otwiera kanały faszyzmu, gdy zachęca cały kontynent, rzekomo starożytny i kulturalny, do zaprzeczania i prześladowania wielkiej rosyjskiej kultury, tak jak naziści zrobili Żydom, stając się podporządkowanym do imperium, które ma na koncie interwencje wojskowe na całym świecie i dla którego nie żądano żadnych sankcji.

A co to za demokracja na świecie, kiedy kraj silniejszy militarnie i ekonomicznie decyduje tyranicznie, który reżim ma rządzić innymi, reżim terrorystyczny, który łamie prawa człowieka, kiedy przeżywa największe tragedie i najgorsze naruszenia, a miliony jego obywateli żyją w ubóstwie?

Wydaje się zbrodnią przeciwko demokracji mieć jedną partię w małym kraju, zawoalowanym, nękanym i dławionym surowymi karami, który musiał uciekać się do najsilniejszej jednostki, aby stawić opór potężnemu sąsiadowi i chętnemu wrogowi.

I dlaczego dla większości z wielu istniejących partii nie wydaje się przestępstwem obrona interesów międzynarodowych korporacji, interesów tych, którzy eksploatują zasoby innych biednych narodów i milionerów, którzy płacą senatorom, kongresmanom, prezydentom i ich kampanii wyborczych w celu zapewnienia dyktatury pieniądza

Stosowanie demokracji nie zapobiegło dymisji Dilmy i uwięzieniu Luli w Brazylii, ani zamachowi stanu w Boliwii, ani brutalnemu uciskowi Peruwiańczyków czy Francuzów w dzisiejszych czasach.

Takie wydarzenia nie budzą oburzenia zagranicznych i krajowych analityków, którzy atakują i określają kubański rząd jako dyktaturę, gdy w środku pewnego kryzysu musiał on uniknąć chaosu i prób destabilizacji kraju, które nie tylko on im towarzyszył. Ale z powodu wzrostu sankcji, których większość biednych krajów na świecie nie ma, ale cierpią z powodu kryzysów, nawet nie próbując się socjalizować.

Niedoskonała kubańska demokracja zagwarantowała większości korzyści, których nie osiągnięto w innych częściach świata i została w ostatnich latach dotknięta pandemią, kryzysem międzynarodowym, który doprowadził do zaostrzenia sankcji.

Nie wolno nam zapominać o zdolności reagowania na huragan, szybkości w podnoszeniu zniszczonych domów, nic dziwnego w kubańskich szczepionkach przeciwko koronawirusowi, dwóch przykładach woli i możliwości znalezienia rozwiązań problemów oraz rozwiązań, którymi chcą być większy bez imperialnej presji, powinien się wstydzić, jeśli czujesz się zawstydzony, próbować Głodzić naród 200 razy mniejszy pod względem obszaru, polegający teraz na tym tłumie, który jadł w południowej Florydzie i zademonstrował swoją nieznaną tożsamość Baseball Classic.

Patrząc na tę panoramę świata, po otrzymaniu wszystkich informacji, jak należy, o kandydowaniu do Zgromadzenia Narodowego, zagłosuję za wszystkim, aby poparli naszą inkluzywną demokrację, w której każdy uczciwy obywatel, który chce pracować dla kraju, może zostać posłem nie wydając ani grosza i nie otrzymując wynagrodzenia za swoją pracę w służbie kraju.

Zgromadzenie Narodowe, które opiera się na nauczaniu Fidela, aby zmienić wszystko, co musi zostać zmienione z korzyścią dla wszystkich, początek rewolucyjnej dialektyki, którą również pozostawił jako spuściznę.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *