Badają połączenie Antarktydy ze światłowodami z Ushuaia

Badają połączenie Antarktydy ze światłowodami z Ushuaia

Argentyńskie, chilijskie i brazylijskie spółki zależne Silica Networks ogłosiły utworzenie spółki joint venture w celu rozpoczęcia studiów wykonalności w celu rozmieszczenia podwodnej linii światłowodowej łączącej Antarktydę, która jest wymagana w fazie analizy wykonalności w wysokości 2 mln USD finansowania.

Projekt rozważa wstępną fazę, która połączy Ushuaia z Puerto Williams kanałem Beagle w celu zamknięcia pętli, która umożliwi zwiększenie trwałości linii światłowodowych rozmieszczonych w regionie przez Argentynę i Chile.

Zapewniając dostępność usług komunikacyjnych o dużej przepustowości na Wielkiej Wyspie, inicjatywa ta będzie promować wspólne przedsięwzięcia między hrabstwem a sektorem prywatnym, które planują tam zainstalowanie centrum technologicznego obejmującego wdrożenie fabryki oprogramowania.

Inicjatywy te zbiegają się i są wzmacniane przez światłowody i możliwość połączeń o dużej przepustowości z Buenos Aires, Santiago, São Paulo i Fortalezą, a stamtąd na cały świat poprzez kable podmorskie na Oceanie Spokojnym i Atlantyku.

Kolejnym etapem będzie połączenie półwyspu Isla Grande de Tierra del Fuego, przez Cieśninę Drake’a, z Isla 25 de Mayo, największą z Wysp Szetlandzkich Południowych, aby stamtąd połączyć się z Antarktydą.

W ramach tej fazy projektu proponuje się utworzenie call center na wyspie, które wzmocniłoby rozwój badań naukowych w Argentynie, Brazylii, Chile, Chinach i Korei Południowej poprzez bazy zainstalowane na stałe na wyspie. Peru, Polska, Rosja i Urugwaj.

„Pomyśleliśmy, że nazwiemy go„ Antarktycznym Centrum Nauki ”, ponieważ rozumiemy, że powód, dla którego ten projekt istnieje, z dala od epickiej misji przekraczania granic, ma związek z promowaniem wiedzy generowanej na tym kontynencie, ułatwiając jej realizację – powiedział. Horacio Martinez, dyrektor generalny Silica Networks: „Naukowcy opowiadają się za połączeniem światłowodów o dużej przepustowości i małych opóźnieniach.

Silica Networks jest spółką zależną Datco Group, która zapewnia infrastrukturę, konserwację, łączność i usługi światłowodowe, łącząc główne miasta w Argentynie, Chile i Brazylii.

Jego pętla światłowodowa o długości ponad 13 000 km jest połączona kablami transatlantyckimi po obu stronach kontynentu, łącząc Pacyfik i Atlantyk, zapewniając połączenie do iz dowolnego miejsca na świecie z nadmiarowymi ścieżkami, które zapewniają wysoką dostępność i niskie opóźnienia. (Telam)

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *