Badania nad chorobą Alzheimera wymagają ochotników do leczenia – Droga Abby

DROGA ABBY: Po dziesięcioleciach badań jestem zachwycony ogromnym postępem, jaki dokonał się ostatnio w leczeniu osób, które mają już objawy choroby Alzheimera. Mam nadzieję, że pewnego dnia będziemy w stanie zapobiec utracie pamięci i demencji u ludzi.

Zmiany w mózgu, w tym gromadzenie się toksycznego białka w blaszkach amyloidowych, zaczynają się nawet 20 lat przed zauważeniem jakichkolwiek objawów. Ta faza „bezobjawowa” może być idealnym momentem na przetestowanie terapii mających na celu opóźnienie objawów lub zapobieganie im przed ich rozpoczęciem.

Właśnie dlatego prowadzimy badanie AHEAD, eksperymentalne badanie lekanemabu, leku zatwierdzonego przez FDA do leczenia łagodnych zaburzeń poznawczych i łagodnej demencji spowodowanej chorobą Alzheimera. W badaniu AHEAD sprawdza się, czy rozpoczęcie leczenia lekanimabem u osób z blaszkami amyloidowymi przed wystąpieniem objawów może pomóc w zapobieganiu pogorszeniu funkcji poznawczych.

Jako neurolog, badacz kliniczny i osoba, która widziała chorobę Alzheimera w swojej rodzinie, jestem wdzięczny, że widzimy taki postęp w naszej dziedzinie. Ale Abby, potrzebujemy pomocy Twoich czytelników, aby przetestować te obiecujące leki, zanim pojawią się wyniszczające objawy choroby Alzheimera. Osoby zainteresowane studiowaniem w AHEAD powinny zadzwonić pod numer 800-243-2370 lub odwiedzić AHEADstudy.org, aby pomóc nam pokonać chorobę Alzheimera. – Risa Sperling, lekarz medycyny, profesor neurologii w Harvard Medical School

Drogi doktorze. Sperling: Dziękuję za wiadomość. Czytelnicy, ponad 6 milionów Amerykanów cierpi na chorobę Alzheimera. Zmiana przebiegu choroby, zanim pojawią się objawy, jest ważnym przedsięwzięciem naukowym. Badania kliniczne są kluczem do nowych i lepszych metod leczenia choroby Alzheimera.

Do ponad 180 badań klinicznych potrzebnych jest prawie 55 000 ochotników. Oprócz badania AHEAD Stowarzyszenie Alzheimera oferuje TrialMatch, bezpłatną usługę, która umożliwia osobom chorym na demencję, opiekunom i zdrowym ochotnikom uczestnictwo w badaniach klinicznych. Wolontariusze biorący udział w badaniach klinicznych odgrywają kluczową rolę w ulepszaniu metod leczenia, strategii zapobiegania i przyszłego leczenia choroby Alzheimera. Odwiedź Trialmatch.alz.org lub zadzwoń pod numer 800-272-3900, aby dowiedzieć się więcej.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *