Badanie: limfocyty T z przeziębienia mogą zapewnić ochronę przed COVID-19

Badanie: limfocyty T z przeziębienia mogą zapewnić ochronę przed COVID-19

Kobieta wydmuchuje nos w Dalston, gdy rozprzestrzenia się koronawirus (COVID-19), Londyn, Wielka Brytania, 14 kwietnia 2020 r. REUTERS / Hannah McKay

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

  • Badanie obejmowało 52 osoby, które były narażone na COVID w domu
  • Niezainfekowani oparli się zwykłemu przeziębieniu
  • Autorzy sugerują, że nowe szczepionki mogą naśladować tę ochronę

LONDYN (Reuters) – Wysoki poziom limfocytów T może uratować przed zimnymi koronawirusami Ochrona przed COVID-19Opublikowane w poniedziałek badanie Imperial College London wykazało, że jest to możliwe Podejścia informacyjne do szczepionek drugiej generacji.

Odporność na COVID-19 jest złożonym obrazem i chociaż istnieją dowody na obniżony poziom przeciwciał sześć miesięcy po szczepieniu, uważa się również, że limfocyty T odgrywają istotną rolę w zapewnianiu ochrony.

W badaniu, które rozpoczęło się we wrześniu 2020 r., przyjrzano się poziomom reaktywnych krzyżowo limfocytów T z poprzednich przeziębień w 52 kontaktach domowych z pozytywnymi przypadkami COVID-19 wkrótce po ekspozycji, aby sprawdzić, czy zostały zakażone.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Okazało się, że 26 osób, które nie zostały zakażone, miało znacznie wyższy poziom tych limfocytów T niż osoby, które już zostały zakażone. Imperial nie powiedział, jak długo potrwa ochrona komórek T.

„Odkryliśmy, że wysoki poziom istniejących wcześniej limfocytów T, które organizm tworzy po zakażeniu innymi ludzkimi koronawirusami, takimi jak przeziębienie, może chronić przed zakażeniem COVID-19” – powiedział autor badania, dr Rhea Kondo.

Autorzy badania, opublikowanego w Nature Communications, stwierdzili, że endogenne białka SARS-CoV-2 kierowane przez komórki T mogą stanowić alternatywny cel dla producentów szczepionek.

Obecne szczepionki na COVID-19 są skierowane na białko kolce, które regularnie mutuje, tworząc warianty, takie jak Omicron, które zmniejszają skuteczność szczepionek przeciwko objawowym infekcjom.

„W przeciwieństwie do tego, endogenne białka, na które są kierowane ochronne limfocyty T, które zidentyfikowaliśmy, ewoluują znacznie słabiej” – powiedział profesor Ajit Lalvani, współautor badania.

„Zatem są one wysoce konserwatywne wśród różnych wariantów SARS-CoV-2, w tym Omicron. Nowe szczepionki zawierające te konserwowane endogenne białka spowodują zatem szeroko rozpowszechnioną ochronną odpowiedź limfocytów T, która powinna chronić przed obecnymi i przyszłymi wariantami SARS -CoV- 2.”

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie: Alistair Smoot). Edytowanie przez Philippę Fletcher

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *