Badanie pokazuje, że długi COVID w wieku 12 miesięcy trwa do 18 miesięcy

AOL App

(Ten artykuł z 13 października został poprawiony, aby zmienić ostatnią wartość procentową w akapicie 4 z 39% na 38%).

Ze scenariuszem Nancy Lapid

(Reuters) – Większość pacjentów z COVID-19, u których rozwinęły się przewlekłe objawy w wieku 12 miesięcy, prawdopodobnie wystąpią objawy w wieku 18 miesięcy, sugerują nowe dane.

Wyniki pochodzą z dużego badania 33 281 osób w Szkocji, u których wynik testu na koronawirusa był pozytywny. Większość wyników jest zgodna z wynikami poprzednich, mniejszych badań.

Naukowcy poinformowali w Nature Communications, że wśród podgrupy 197 symptomatycznych osób, które przeżyły zakażenie SARS-CoV-2, które wypełniły ankiety w wieku 12 i 18 miesięcy, większość zgłaszała objawy rezydualne w obu punktach czasowych.

Wskaźniki nieodzyskiwania po 12 miesiącach wynosiły 11% z 51% częściowym odzyskaniem i 39% całkowitym odzyskaniem. Stawki po 18 miesiącach wynosiły 11% bez zwrotu, 51% częściowe i 38% pełne.

Bezobjawowe zakażenie od dawna nie było związane z COVID. Jednak z 31 486 osób z objawowymi infekcjami prawie połowa zgłosiła niepełne wyzdrowienie w ciągu sześciu do 18 miesięcy.

W sumie 3744 uczestników z objawową infekcją wypełniło kwestionariusze dwukrotnie w ciągu następnego roku. Po sześciu miesiącach 8% zgłosiło brak wyzdrowienia, 47% zgłosiło częściowe wyzdrowienie, a 45% całkowite wyzdrowienie. Wskaźniki te prawie się nie zmieniły po 12 miesiącach, przy czym 8% nie zgłaszało wyzdrowienia, 46% częściowego wyzdrowienia i 46% całkowitego wyzdrowienia.

Naukowcy twierdzą, że jeden na 20 pacjentów z objawową infekcją nie zgłosił wyleczenia podczas ostatniej obserwacji.

„Nasze badanie jest ważne, ponieważ zwiększa naszą wiedzę na temat przedłużającego się COVID-19 w populacji ogólnej, nie tylko u osób wymagających hospitalizacji z powodu COVID-19” – powiedziała w oświadczeniu kierownik badania Jill Bell z University of Glasgow. .

Przedłużony COVID był bardziej prawdopodobny u hospitalizowanych pacjentów, którzy byli starszymi kobietami, w niekorzystnej sytuacji społeczno-ekonomicznej iz wcześniejszymi schorzeniami. Najczęstsze przewlekłe objawy obejmowały duszność, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, splątanie i „mgłę mózgową”.

Naukowcy odkryli również, że szczepienie przed infekcją wydaje się chronić przed niektórymi długotrwałymi objawami.

Naukowcy przeprowadzili również ankietę u prawie 63 000 osób z negatywnymi wynikami testów na COVID, aby odróżnić problemy zdrowotne od COVID-19 od oczekiwanych problemów zdrowotnych w populacji ogólnej.

Raportowanie Nancy Lapid; Edytowanie przez Caroline Homer i Davida Gregorio

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *