Biuro ONZ w Meksyku wzywa do położenia kresu przemocy wobec kobiet – Noticieros Televisa

Biuro ONZ w Meksyku wzywa do położenia kresu przemocy wobec kobiet – Noticieros Televisa

Organizacja Narodów Zjednoczonych (jego-włosy-to) MeksykCzwartek, 25 listopada 2021, do końca przemoc wobec kobietyoraz młodzież i dziewczęta, gdy uważa się to za naruszenie prawa człowieka Najpoważniejszy w ramach Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy wobec Kobiet.

Polecamy: Oto ścieżka 25N Marszu Kobiet w CDMX

„System Organizacja Narodów Zjednoczonych w Meksyku Jego głos łączy się z głosem Kobiety i dziewczęta, w całej ich różnorodności, aby zostały wysłuchane i wprowadzone transformacyjne zmiany, aby zapobiegać i eliminować wszelkie formy przemocy wobec nich.

w ramce Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, Ten ONZ Meksyk Podkreślił, że zmiany „nie da się odłożyć” i trzeba wspólnie i pilnie pracować, aby położyć kres temu, co uważał za „kolejną pandemię, czyli przemoc wobec kobietyoraz nastolatki i dziewczęta”.

Organizacja zauważyła, że ​​jedna na trzy kobiety na całym świecie doświadczyła przemocy w pewnym momencie swojego życia, aw Meksyku dwie na trzy doświadczyły tego. Jednak w sytuacjach kryzysowych liczby te rosną.

Podkreślił, że pandemia zwiększyła czynniki ryzyka przemocy i wpłynęła na kwestie dostępu do opieki zdrowotnej, bezrobocia i globalnego kryzysu w opiece. „Ta sytuacja grozi cofnięciem dziesięcioleci postępu dla kobiet i dziewcząt” – dodała.

Zwrócił uwagę, że przemoc wobec kobiety, nastolatków i dziewcząt można unikać, należy im zapobiegać i karać, i chociaż państwo poczyniło starania, aby to zrobić, „jest jeszcze wiele do zrobienia”.

Stwierdził, że przemoc wobec kobietyDorastające dziewczęta i dziewczęta powinny być traktowane jako sytuacja awaryjna „z zasobami, prawem i wolą polityczną”.

Zauważył, że położenie kresu przemocy oznacza wiarę w ofiary i ocalałych; kształcenie w różnorodności i szacunku, zapewnienie, że szkoły są miejscami wolnymi od przemocy oraz budowanie kompleksowych rozwiązań, które zajmują się strukturalnymi przyczynami Nierówność płciowa; Zmiana szkodliwych norm społecznych i wzmocnienie pozycji kobiet, dorastających dziewcząt i kobiet.

Wyjaśniła, że ​​w tym roku, poprzez swoją kampanię UNITE i pod hasłem „Skończ z przemocą wobec kobiet teraz!”

Stwierdził, że konieczne jest: KobietyMłodzież i dziewczęta znajdują się w centrum wszystkich podejmowanych środków i wzywa się ich do zagwarantowania im prawa do dostępu do wymiaru sprawiedliwości, a także do zaangażowania mężczyzn jako agentów zmian.

Wezwał wszystkie sektory do podniesienia głosu i podjęcia bezprecedensowych środków w celu położenia kresu wszelkim formom przemocy wobec kobiet, dorastających dziewcząt i kobiet.

Meksyk Twarz kryzys przemocy seksualnej Z ponad 10 kobietami zabitymi dziennie, ponad 840 pestycydy dla kobiet (zabójstwa ze względu na płeć) w 2021 r. i 28% wzrost liczby gwałtów do tej pory w tym roku.

Z informacjami z EFE

RVC

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *