Biznesmeni z Puerto Rico oferują możliwości inwestycyjne w Panamie

Biznesmeni z Puerto Rico oferują możliwości inwestycyjne w Panamie

Wyjaśniają, że na forum około 18 biznesmenów z Puerto Rico stara się znaleźć sposób na wejście do regionu przez przesmyk i aby ten karaibski kraj był kolejną bramą do gospodarki USA.

Dzień wcześniej w rozmowie z mediami Pierluisi zaznaczył, że starają się informować społeczność inwestorów w Panamie o tym, co dzieje się w ich kraju, aby mogli mieć pewność co do ich obecności.

Zwrócił też uwagę, że to zadanie polega w dużej mierze na zmianie rozmowy na świat tak, aby wyspa była postrzegana jako przestrzeń możliwości i jako przykład podał branżę turystyczną.

Chociaż Puerto Rico jest otwarte na prowadzenie interesów z prawie wszystkimi krajami, Berluisi podkreślił, że scenariusz z państwem nad kanałem jest szczególny ze względu na łączące je braterskie relacje.

W tym sensie zdaję sobie sprawę, że Panama ma świetne centrum finansowe i logistyczne, które pozwoli jej również rozwinąć powiązania w turystyce, budownictwie, produkcji, technologii i żywności.

Ze swojej strony Cedar zapowiedział, że w odbudowie Puerto Rico po przejściu huraganu Maria (2017) i wstrząsach w 2018, Panama może zostać dodana do napływających inwestycji w budowę mostów, dróg oraz ulepszenia sieci elektrycznych i wodnych . . z doświadczonymi firmami.

Urzędnik dodał, że spotkali się już ze związkami budowlanymi, bankowymi i przemysłowymi. Przyznał, że kolejnym krokiem jest zaprezentowanie różnych projektów infrastrukturalnych o wartości 51 miliardów dolarów.

Na znak wzajemności i korzyści płynących z dywersyfikacji, jaką mieli w produkcji, szczególnie w przypadku eksportu leków, stwierdził, że są świadomi potrzeb, jakie oferuje Panama w celu zaspokojenia swojego systemu narkotykowego.

Wskazali, że pobyt portorykańskiej misji handlowej w przesmyku do jutra, w piątek, nie będzie się wiązać z podpisaniem jakiejkolwiek umowy, ale nie wykluczyli, że jest to inicjatywa na przyszłość.

W najbliższy piątek delegację przyjmą Prezydent Republiki Laurentino Cortizo, Minister Gospodarki i Finansów Hector Alexander oraz Prezes Urzędu Przyciągania Inwestycji i Promocji Eksportu (Propanama) Carmen Gisela Vergara.

W tym roku Puerto Rico przeprowadziło misje handlowe do Dominikany, Kolumbii, Hiszpanii i Meksyku.

m / ga

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *