Bunt w Polsce! W Holandii aresztowano dwóch zawodników Legii

Bunt w Polsce!  W Holandii aresztowano dwóch zawodników Legii

Premier Polski Mateusz MorawieckiZwróciła się do swojego ministerstwa spraw zagranicznych o podjęcie „pilnych działań dyplomatycznych” w związku z incydentami, które miały miejsce w Holandii podczas meczu Ligi Konferencyjnej pomiędzy Legią a AZ Alkmaar, który odbył się w czwartkowy wieczór, gdy Legia wygrała u siebie 1:0.

W komunikacie opublikowanym na swoich portalach społecznościowych szef polskiego rządu napisał, że „nakazał ministrowi spraw zagranicznych podjęcie pilnych działań dyplomatycznych w celu zweryfikowania wydarzeń wczorajszego wieczoru” oraz że „polskich zawodników i kibiców należy traktować zgodnie z prawem”. „.

Czytaj więcej

W związku z tym polski wiceminister spraw zagranicznych p. Paweł Jabłoński, Kilka godzin później ogłosił, że wezwał ambasadora Holandii w Polsce.

„Polski rząd nie może zaakceptować dyskryminacji naszych obywateli. Osoby odpowiedzialne muszą ponieść konsekwencje. Liczymy na współpracę właściwych organów Królestwa Niderlandów w tej sprawie” – napisał Jabłoński na portalu społecznościowym X.

Ostry konflikt między kibicami

To reakcja na wczorajszą sytuację na stadionie AZ Alkmaar Doszło do gwałtownych starć pomiędzy lokalnymi i polskimi fanami, w wyniku czego policja zamknęła stadion. Należy go stopniowo wycofywać i unikać walk w okolicy.

Według polskich mediów członkowie wyjazdu Legii próbowali jak najszybciej wyjść i wsiąść do autobusu, ale prezes klubu, Dariusz Mioduski, Członkowie zespołu technicznego byli wstrząsani i bici po tym, jak zażądali wyjaśnień od policji.

Joshua i Bankow zostali aresztowani

Z autobusu polscy gracze krzyczeli na policję, która żądała dwóch: Portugalczyk Josue i Serb Radovan Bankov, Wyciągnięto ich z pojazdu, skuto w kajdanki i zawieziono na komisariat policji, aby nie mogli podróżować z innymi towarzyszami.

Poinformowano o tym we wspólnym oświadczeniu policji, prokuratury i miasta Alkmaar dzisiejszego popołudnia. „Po meczu dwóch zawodników Legii Warszawa doznało kontuzji sztabu AZ Który w tamtym czasie potrzebował pomocy lekarskiej. „Ci żołnierze zostali aresztowani i oskarżeni o znęcanie się”.

zostali zwolnieni jako podejrzani

Obaj gracze zostali zwolnieni dziś po południu i wrócił do Polski, ale pozostał podejrzanymi – podała holenderska gazeta De Telegraaf, powołując się na prawnika Josue i Banko.

Na nagranych przez polskie media nagraniach widać bicie członków polskiej delegacji pałkami przez co najmniej dwóch funkcjonariuszy policji.

W dzisiejszym porannym wywiadzie telewizyjnym Minister Sprawiedliwości Rzeczypospolitej Polskiej Zbigniew Ziobro, „Prawdopodobnie zostanie wszczęte postępowanie w związku z tymi wydarzeniami” oraz że „zgodnie z polskim Kodeksem karnym Prokuratura może interweniować w przypadku zaatakowania obywatela Polski”, nawet jeśli zdarzenia te mają miejsce poza granicami ich kraju.

Giobro przypomniał też, że kilka miesięcy wcześniej grupa polskich rolników, którzy udali się do Hagi, aby zaprotestować przeciwko działalności politycznej, została jego zdaniem „straszliwie pobita” przez holenderską policję. „W takim przypadku nie mieliśmy uprawnień do wszczęcia procesu, ale wszystko wskazuje na to, że teraz będziemy mieli podstawy do wszczęcia postępowania”.

Ze swojej strony polska federacja zwróciła się do holenderskiego rywala i UEFA o wyjaśnienia.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *