Była prezydent boliwijskiego zamachu stanu Jeanine Anez przekazała 1,2 miliona dolarów w postaci pieniędzy z ropy

Była prezydent boliwijskiego zamachu stanu Jeanine Anez przekazała 1,2 miliona dolarów w postaci pieniędzy z ropy

Były prezydent puczu w Boliwii, Janine Anez przesłała 1,2 miliona dolarów w postaci pieniędzy z ropyPod pretekstem wykorzystania ich w 2020 roku przeciwko powstającemu koronawirusowi, potwierdził Wilson Zelaya, prezes Yacimientos Petrolifos Fiscales Bolivianos (YPFB).

Pieniądze stanowiły część większych wydatków na program stworzony przez YPFB w celu zwalczania pandemii pod kierownictwem byłego ministra węglowodorów Victora Zamory, a następnie szefa firmy naftowej Herland Solis.

„Nakazano, aby YPFB i jej spółki zależne, w niecodzienny, można rzec, sposób wspierać walkę z chorobą” – dodała Erica Chavez, dyrektor ds. Przejrzystości korporacyjnej w fundacji.

Według urzędnika, naruszenie zostało ujawnione w wyniku dochodzenia prowadzonego przez tę agencję pod jej kierownictwem, które doprowadziło do wewnętrznego audytu w celu ustalenia dalszych szczegółów i określenia zakresu odpowiedzialności.

Chavez to zrobił Przeciwko tym, którzy łamią przepisy, zostaną podjęte „odpowiednie kroki prawne” Co doprowadziło do defraudacji w firmie i Ministerstwie Węglowodorów.

Boliwijski wymiar sprawiedliwości przetrzymuje byłego prezydenta Anez w więzieniu i jest sądzony za zamach stanu w 2019 r., Który spowodował dziesiątki ofiar śmiertelnych, doprowadził do innej korupcji i wyrzucił z władzy ówczesnego prezydenta Evo Moralesa.

(Informacje od Prensa Latina)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.