Były prezydent Polski Lech Wałęsa twierdzi, że jego stan się poprawia, ale trafił do szpitala z powodu Covid-19

Były prezydent Polski Lech Wałęsa twierdzi, że jego stan się poprawia, ale trafił do szpitala z powodu Covid-19

Były prezydent Polski i laureat Pokojowej Nagrody Nobla Lech Wałęsa powiedział w czwartek, że po hospitalizacji z powodu Covid-19 jego stan się poprawia.

W poście na Facebooku 80-letni Wałęsa leży w łóżku z uniesionym kciukiem do góry, co oznacza, że ​​ma nadzieję ponownie wygrać.

Były dysydent komunistyczny borykał się w ostatnich latach z kilkoma problemami zdrowotnymi. Choruje na cukrzycę i chorobę wieńcową, przez co musi używać rozrusznika serca.

Dwa dni temu na jego Facebooku pojawiło się zdjęcie przedstawiające byłego prezydenta w szpitalnym łóżku z maską tlenową i podpisem „Covid mi dał”. Jego pomocnik Marek Kasmar powiedział polskim mediom, że Wałęsa jest w stanie krytycznym, ale przebywa na leczeniu w szpitalu w nadbałtyckim mieście portowym Gdańsku, w którym mieszka.

To już drugi przypadek zarażenia Wałęsy koroną.

Wałęsa przewodził prodemokratycznemu ruchowi Solidarność od 1980 r., który dziewięć lat później doprowadził do pokojowego obalenia reżimu komunistycznego w Polsce i zainspirował inne kraje do wyzwolenia się spod dominacji Moskwy.

W 1983 r. otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla, a w latach 1990–1995 był pierwszym prezydentem Polski wybieranym w powszechnych wyborach.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *