Chińska armia otacza Tajwan nową rundą operacji

ejercito-chino-rodea-taiwan-con-nueva-ronda-de-operaciones

Ta trasa obejmuje prawdziwe praktyki bojowe z użyciem konwencjonalnych rakiet, myśliwców, lotniskowców i innego ciężkiego sprzętu artyleryjskiego, ale jednocześnie jest uważana za bezprecedensową, ponieważ odbywa się na środkowej linii Cieśniny Tajwańskiej, czyli w pobliżu wyspy.

Operacje wojskowe są częścią chińskiej odpowiedzi na niedawno zakończoną wizytę przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi w Tajpej, która jest postrzegana jako naruszenie suwerenności narodowej i integralności terytorialnej Chin.

Według Global Times takie ćwiczenia staną się bardziej powszechne u wybrzeży Tajwanu i będą stanowić „próbę operacji zjednoczenia” z wyspy na kontynent chiński, ponieważ kongresmen na zawsze zmienił status quo regionu.

Zhang Junxi, ekspert z Army Naval Academy, powiedział, że wysoki poziom, strategia i wpływ obecnych manewrów pokazują, że proces ponownej integracji wyspy raz na zawsze został przyspieszony.

„Z obszarów wyznaczonych do szkolenia Armia Ludowo-Wyzwoleńcza może utworzyć kompletną blokadę wokół Tajwanu, co oznacza, że ​​uniemożliwi wrogowi wycofanie się, a następnie atak”, powiedział Global Times.

Podkreślił, że manewry mają na celu przede wszystkim neutralizację sił zewnętrznych i separatystów z planami zmowy i podziału kraju.

Oprócz rozmieszczenia wojskowego, Chiny odpowiedziały na wizytę Pelosiego, nakładając sankcje na osoby, firmy i organizacje oskarżane o promowanie separatyzmu oraz wstrzymywanie części importu i eksportu na wyspę.

Dla Pekinu obecność trzeciej najważniejszej postaci w Stanach Zjednoczonych w Tajpej oznaczała podniesienie poziomu oficjalnych wymian z integralną częścią kraju.

Rzeczniczka MSZ Hua Chunying powiedziała, że ​​pobyt kongresmenki na wyspie nie jest kwestią demokracji, ale raczej suwerenności i integralności terytorialnej.

Oskarżył również Pelosi o udział w politycznej farsie i zapewnił, że naród wschodni będzie naciskał na bardziej „zdecydowane, energiczne i skuteczne” środki zaradcze.

jha / ymr

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.