Covid-19: Ostatnia minuta wirusa Corona, na żywo | Sprawiedliwość upoważnia Baleary do wymagania od pracowników służby zdrowia przeprowadzania trzech cotygodniowych testów na COVID-19, jeśli nie udowodnią, że zostali zaszczepieni | Społeczność

Covid-19: Ostatnia minuta wirusa Corona, na żywo |  Sprawiedliwość upoważnia Baleary do wymagania od pracowników służby zdrowia przeprowadzania trzech cotygodniowych testów na COVID-19, jeśli nie udowodnią, że zostali zaszczepieni |  Społeczność

Sanchez podkreśla, że ​​szczepienia są głównym czynnikiem w obliczu wzrostu Covid-19

Szef hiszpańskiego rządu Pedro Sanchez podkreślił w czwartek, że szczepienia są „głównym” elementem sytuacji wywołanej nową falą pandemii koronawirusa w Hiszpanii i Europie. Sanchez odniósł się do wzrostu liczby zakażeń w wypowiedziach skierowanych do reporterów po ich przybyciu na posiedzenie Rady Europejskiej, gdzie przywódcy UE będą dyskutować m.in. o rozwoju epidemii. W obliczu tych kontrowersji podkreślił, że najistotniejszą rzeczą w konfrontacji z wirusem są szczepienia. (F)

Francja zakazuje od soboty podróżowania z Wielką Brytanią, które nie są niezbędne

Francja ogłosiła w czwartek, że nieistotne podróże do iz Wielkiej Brytanii zostaną zakazane od soboty z powodu „szybkiego” rozprzestrzeniania się omikronowego wariantu covid-19 przez kanał La Manche. Rząd stwierdził w oświadczeniu, że od północy w sobotę podróżni, zaszczepieni lub nie, muszą mieć „niepodważalny powód”, aby udać się do Wielkiej Brytanii lub wrócić do Wielkiej Brytanii, przedstawić negatywny wynik testu diagnostycznego i podać adres we Francji. Ponadto izolacja będzie konieczna po przyjeździe, w wybranym przez podróżnych miejscu „przez siedem dni”, ale może „obudzić się po 48 godzinach”, jeśli test wykonany w dniu przyjazdu będzie negatywny, powiedział rzecznik dyrektora generalnego, Gabriel Atal. (AFP)

Niemcy spieszą się z zakupem szczepionek, a ich spadek jest równomierny

Niemiecki rząd stara się przyspieszyć zakup dodatkowych materiałów do szczepionek, biorąc pod uwagę dowody na to, że istniejące produkty nie wystarczą na zimową kampanię i pomimo alarmu z powodu dalszego spadku liczby zakażeń COVID-19, które nieco się zmniejszają. Minister zdrowia Karl Lauterbach, który piastuje urząd od tygodnia, przyznał wczoraj, że pierwsza inwentaryzacja wykazała brak dawek do końca roku. Taka sytuacja ma miejsce w czasie, gdy rząd wezwał do zaszczepienia nieszczepionej populacji, a dla osób z pełnym harmonogramem otrzymywania dawki przypominającej. (F)

Chiny dodają 77 nowych przypadków koronawirusa, z których 69 jest spowodowanych lokalną infekcją

Dzisiaj, w środę, Narodowa Komisja Zdrowia Chin ogłosiła wykrycie 77 nowych wyników pozytywnych dla wirusa SARS-CoV-2, z których 69 jest spowodowanych lokalną infekcją. Pozostałe osiem przypadków stwierdzono wśród podróżnych z zagranicy. Władze zdrowia poinformowały również o wykryciu 20 bezobjawowych przypadków, 1 przez infekcję domową i 19 z zagranicy, chociaż Pekin nie liczy ich jako potwierdzonych przypadków, chyba że wykazują objawy.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.