COVID w Hiszpanii, żywy dzisiaj: mikrony, testowanie antygenu, szczepienia… | Ostatnia minuta

COVID w Hiszpanii, żywy dzisiaj: mikrony, testowanie antygenu, szczepienia… |  Ostatnia minuta

Średnia liczba przypadków COVID-19 w Brazylii wzrosła o 733% w ciągu dwóch tygodni

Brazylia, jeden z krajów najbardziej dotkniętych epidemią, odnotowała 34 788 nowych przypadków COVID w ciągu ostatnich 24 godzin, co spowodowało średnią liczbę przypadków, napędzaną szybkim rozprzestrzenianiem się wariantu Omicron, Skok o 733,2% w ciągu ostatnich dwóch tygodni i powrót do poziomów w lipcu ubiegłego roku. Według danych opublikowanych w poniedziałek przez Krajowa Rada Powierników Zdrowia (KUNAS)Z 110 zgonami i 34 788 przypadkami odnotowanymi w ciągu ostatnich 24 godzin, Brazylia odnotowała 620 091 zgonów i 22 558 695 infekcji od początku epidemii w lutym 2020 r.

Te liczby potwierdzają Brazylia jest drugim po Stanach Zjednoczonych krajem pod względem liczby zgonów na wirusy, a trzecim pod względem liczby zachorowań po Stanach Zjednoczonych i Indiach.. Według Kunas, wraz ze wzrostem liczby zachorowań w ostatnich dniach, średnia liczba infekcji w minionym tygodniu wzrosła w poniedziałek do 36 231 dziennie, ponad ośmiokrotnie więcej niż dwa tygodnie temu, 27 grudnia. 4346 urazów dziennie).

Przy skoku o 733,2% w ciągu czternastu dni średnia liczba infekcji w poniedziałek była najwyższa w ciągu jednego dnia od nieco ponad pięciu miesięcy.. Brazylia nie odnotowała tak wysokiego wskaźnika liczby infekcji od czasu wprowadzenia środków z 29 lipca 2021 r. (45 049 przypadków dziennie). Ale to samo nie stało się ze zgonami, których średnia również wzrosła, ale nieznacznie, co specjaliści często przypisują postępowi szczepień (67,9% z 213 milionów Brazylijczyków ma już pełny harmonogram szczepień) Oprócz właściwości Omicron jest bardziej zaraźliwy, ale jego skutki najwyraźniej nie są bardzo poważne. (F)

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *