„Dom Pamięci”, w oczach Ariel


W najbliższą sobotę, 25 września, zwycięzcy Ariel Awards 2021 zostaną ogłoszeni podczas jednoczesnej transmisji 63. gali Meksykańskiej Akademii Sztuki i Nauki Filmowej (AMACC) za pośrednictwem kanału 22 i Facebook Live. Na tym festiwalu filmowym projekt „La casa de la memoria” był nominowany w kategorii Krótkometrażowy Film Animowany.

O Pierwszy film krótkometrażowy Tappatii Zofio Rosale otoczkaAbsolwent Wydziału Dźwięku i Obrazu na Uniwersytecie Guadalajara. “Cała załoga jest bardzo szczęśliwa, jesteśmy wdzięczni i jednocześnie trochę zaskoczeni, bo to wszystko dzieje się w środku pandemii. Dobrze więc wiedzieć, że mimo to festiwale się odbywają, a chociaż wszystko jest cyfrowe, po prostu to trwa” – mówi Laura Jimenez Quills, producentka krótkometrażowego filmu, w wywiadzie, który stwierdził, że to uznanie oznacza legitymację dla obsady.

Złota Noc dla „Teda Lasso”, „Korony” i „Gambitu królowej” podczas rozdania nagród Emmy

„Ponieważ ludzie, którzy robią filmy, mają wiele wyzwań, ale kiedy platforma taka jak Ariel rozpoznaje ludzi, którzy mają krótką ścieżkę, taką jak my, na przykład automatycznie wspinasz się po pięć stopni w jednym kroku, docieramy tutaj, trzymając się, ale także dlatego, że wiemy co robisz, więc jeśli wygramy, będzie to niewiarygodne.”

Materiały audiowizualne używa technik Zatrzymać ruch I 2D, aby opowiedzieć historię O starym człowieku, który stara się nie stracić wspomnień swojego życia, które znajdują odzwierciedlenie w filmach z jego wielkiej biblioteki filmowej. „Chcemy dużo powiedzieć o tym, jak ważna jest pamięć i jak kształtują nas nasze doświadczenia, czego nie możemy przyjąć za pewnik, i musimy trochę bardziej cenić wspomnienia i jak je pielęgnować, ponieważ nikt nie gwarantuje, że będą bądź zawsze tam, te choroby (umysłu) tam są”. Mówi Laura, która również podkreśla, że ​​przedstawiono badania, w których wykazano, że ludzki umysł bardzo się zmienił w wyniku intensywnego korzystania z sieci społecznościowych.

“Istnieje coraz więcej badań naukowych, które dowodzą, że nasza pamięć ulega poważnym zmianom, ponieważ nie musimy już zatrzymywać informacji. Dlatego chcemy, aby ludzie pamiętali, że wspomnienia są ważne.”

Streszczenie było projektem pracy magisterskiej Sophii i rozwijali ją od 2019 roku, a założenie historii wyszło, ponieważ jej babcia miała chorobę Alzheimera. animację, ponieważ technologia pozwoliła nam być bardziej ambitnym kontekstowo, a Sklep wideo zatrudnienie On żyje Praca Było bardzo ciężko, nie przekonała nas żadna stronaTak więc to animacja nas przyciągnęła, ponieważ czuliśmy, że możemy dobrze opowiedzieć (historię), tak jak to sobie wyobrażałam” – mówi Laura, która pamięta również, że scenariusz współpracował z Esteban Chairs.

Rozpocznij swoją festiwalową wycieczkę

„La casa de la memoria” został wyprodukowany przy wsparciu Proyecta i CECA udzielonym przez Ministerstwo Kultury Jalisco oraz wsparcie postprodukcyjne IMCINE 2019. Premiera odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Guadalajara (FICG) w listopadzie 2020 roku i jest obecnie aplikował na kilka festiwali w Republice Meksyku, a także na poziomie międzynarodowym.

Na przykład w Animayo (Hiszpania 2021), International Animation International Animation Film Festival (Polska 2021), ANIMAFILM International Animation Festival (Azerbejdżan 2021), Mexico Shorts 2021, Guanajuato International Film Festival 2021, Chicago International Children’s Film Festival (Union European 2021) , Holy Shorts Film Festival (EU 2021), Tirana International Film Festival (Albania 2021), Morelia International Film Festival 2021 i Montreal New Film Festival (Kanada 2021).

Chcieć wiedzieć więcej?

Jeśli chcesz mieć więcej treści, więcej zdjęć i więcej aktualności, pobierz INFORMAPlus, cyfrową aplikację EL INFORMADOR, w której mamy dla Ciebie ekskluzywne materiały.

Pobierz aplikację i wypróbuj ją za darmo przez trzydzieści dni.

Jeśli jesteś subskrybentem EL INFORMADOR, Twój dostęp jest wliczony w cenę, zamów go pod numerem 7777-333678.

Dla iOS: https://apple.co/35jaVgb

W przypadku urządzeń z systemem Android: https://bit.ly/3gwVSEV

Metry kwadratowe

Wątki

Przeczytaj także

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *