Drożdże piwowarskie odporne na zanieczyszczenie wody metalami ciężkimi

Drożdże piwowarskie odporne na zanieczyszczenie wody metalami ciężkimi

W artykule donieśli, że jeden gram suchych uśpionych komórek z tego fermentora zabiłby do 12 miligramów ołowiu w roztworach wodnych przy początkowych stężeniach mniejszych niż jedna część na milion.

Pokazują w brytyjskim czasopiśmie Nature Communications Earth and Environment, że proces jest bardzo szybki i zajmuje mniej niż pięć minut.

Metoda jest niezwykle skuteczna, stwierdzili autorzy, ponieważ obliczyli, że drożdże odpadowe z jednego bostońskiego browaru wystarczyłyby do uzdatniania wody w całym mieście.

Taki w pełni zrównoważony system nie tylko oczyściłby niezbędny płyn, dodał zespół z MIT, ale także odwróciłby to, co w przeciwnym razie byłoby strumieniem odpadów, który należy stłumić.

Jako pierwsi zastosowaliśmy perspektywę mechanistyczną, aby rozwikłać mechanizmy biosorpcji, jak podkreślają w tekście, zauważając, że zapewnia to zupełnie nowy wgląd w ten proces.

Kolejnym etapem jest opracowanie sprawnego systemu do uzdatniania wody i odzyskiwania drożdży, które można następnie oddzielić od ołowiu w celu ponownego wykorzystania, a tekst postępuje dalej.

Doszedł do wniosku, że ten sam materiał można wykorzystać do usuwania innych metali ciężkich, takich jak kadm i miedź, ale aby określić wskaźniki skuteczności techniki, potrzebne będą dalsze badania.

Od dużych śmieci po niewidzialne chemikalia, trafiają do jezior, rzek, strumieni, obszarów podziemnych, a wreszcie do oceanów, dlatego zanieczyszczenie to jest obecnie narastającym globalnym kryzysem.

Eksperci wzywają do ochrony zasobów wodnych, ponieważ chociaż prawie 70 procent planety jest pokryte, 2,5 z nich jest świeże, a tylko jeden procent jest łatwo dostępny: większość jest uwięziona w lodowcach i odległych polach lodowych.

samochód / cynk

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.