Druga lista głównych tematów Dnia Prensa Latina

Wznowienie działalności związanej z paliwami kopalnymi w Danii

Redakcja: Manuel Guerrero i Mario Esquivel

Kuba: Kubański prezydent wzywa do szybszego powrotu do zdrowia po huraganie Ian

Prezydent Kuby Miguel Diaz-Canel podkreślił dziś znaczenie przyspieszenia i wdrożenia wysokiej jakości środków naprawczych na zachodzie kraju po przejściu huraganu Ian we wrześniu ubiegłego roku.

Kuba: Kubańskie MSZ potwierdziło embargo na Kubę

Kubańska wiceminister spraw zagranicznych (Menrix) Josefina Vidal podkreśliła dzisiaj, że gospodarczy i humanitarny wpływ amerykańskiego embarga na życie Kubańczyków jest karygodny.

Panama: Panama przyspiesza procedury wyjścia z szarych list FATF

Panama przyspiesza proces wychodzenia z szarych list Grupy Zadaniowej ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF), z których jeden jest rejestr beneficjentów końcowych, którego obciążenie wynosi obecnie 13 procent.

Salwador: sprzeciw Salwadoru wobec głosowania za granicą

Od dzisiaj Salwadorczycy będą mogli głosować z zagranicy w wyborach prezydenckich pomimo odrzucenia przez opozycję ustawy przyjętej przez Zgromadzenie Narodowe (parlament).

Argentyna: W Argentynie odbędą się spotkania ministrów spraw zagranicznych Grupy Państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów

Argentyna będzie gospodarzem w przyszłym tygodniu ważnych spotkań ministrów spraw zagranicznych i urzędników wysokiego szczebla ze Wspólnoty Krajów Ameryki Łacińskiej i Karaibów (CELAC), poinformowało dziś argentyńskie ministerstwo spraw zagranicznych.

USA: Wybory w USA: zły znak dla Demokratów?

Na trzy tygodnie przed tym, jak wybory śródokresowe w Stanach Zjednoczonych zaczęły wyglądać jak wielkie zwycięstwo republikanów, Demokraci rozpoczęli grę w obwinianie.

USA: Konflikt między Rosją a Ukrainą, opłacalny handel dla Stanów Zjednoczonych

Dziś ujawnili, że amerykański przemysł zbrojeniowy, którego zyski mnożą się kosztem konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, planuje zwiększyć zyski przy jednoczesnym zwiększeniu produkcji systemu rakietowego.

Włochy: Trzy włoskie miasta w czerwonym kodeksie zanieczyszczenia środowiska

Włoskie miasta Mediolan, Turyn i Padwa są zaznaczone na czerwono ze względu na duże zanieczyszczenie środowiska, podczas gdy żółty alarm został ogłoszony dla Rzymu, Bolonii, Bergamo i Parmy, donoszą dziś lokalne media.

Wielka Brytania: brytyjska premier wyklucza dymisję Pomimo przesłuchania brytyjskiej premier Partii Konserwatywnej Liz Truss, dziś nie wpłynęły na nią wezwania do dymisji w parlamencie, po chaosie finansowym spowodowanym jej kontrowersyjnym planem gospodarczym.

Liban: Alarm w Libanie z powodu rozprzestrzeniania się epidemii cholery

Syria: Syria i palestyński ruch Hamas wznawiają stosunki

Członek biura politycznego palestyńskiego ruchu oporu Hamas Khalil al-Hayya ogłosił dziś w stolicy wznowienie stosunków z Syrią po ponad 10 latach przerwy.

Wietnam: Szczyt Blockchain w Wietnamie wzmocni gospodarkę cyfrową

Ekspert w tej dziedzinie powiedział, że pierwszy szczyt Wietnamu Blockchain 2022, który został tu otwarty dzisiaj, pomoże w pobudzeniu gospodarki cyfrowej w przyszłości i w pełni ogłosi szczególne cechy tej technologii.

Gospodarka: na Kubie odbywają się konferencje tradycji kulinarnych

Kubańskie władze turystyczne poinformowały dziś o długim cotygodniowym dniu z okazji Dnia Gotowania, daty związanej z tradycjami i kulturą tego kraju.

Sport: Kuba poza rywalizacją o medale na Mistrzostwach Świata w Baseballu U-23

Kuba została wykluczona z Super Tour i będzie w tak zwanej fazie pocieszenia po zamknięciu grupy B na Mistrzostwach Świata FIFA U-23 w Baseball World Cup w Chinach Taipei 2022.

pamięć

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.