Druga lista głównych tematów Dnia Prensa Latina

Lista-Principales-Temas-Prela

Redaktorzy: Manuel Guerrero i Manuel Vazquez

Kuba: Kuba przygotowuje się do świętowania Dnia Afryki

Ambasady Afryki na Kubie przygotowują się do obchodów Dnia Afryki, który rozpoczyna się jutro dużym programem działań politycznych, kulturalnych, naukowych, medycznych i solidarnościowych we współpracy z lokalnymi agencjami.

Kuba: Kuba jest ostoją godności w gwarancjach praw

Przewodniczący Najwyższego Sądu Ludowego wyspy, Ruben Remigiu, powiedział dziś, że Kuba jest i pozostanie bastionem godności w zapewnianiu praw jednostki.

Panama: Protesty przeciwko rosnącym kosztom życia nadal trwają w prowincji Panama

Ludowi przywódcy w panamskiej prowincji Colon potwierdzili dziś, że będą kontynuować protesty przeciwko wysokim kosztom życia i przesłuchiwani na ostatnim spotkaniu na temat prezydenta Republiki Laurentino Cortizo.

Meksyk: Meksyk ujawni brak lekarzy i powód zatrudniania obcokrajowców

Prezydent Andres Manuel Lopez Obrador ogłosił dziś, że ujawni brak lekarza i dlaczego będzie zatrudniał obcokrajowców, aby zapewnić ludziom prawo do zdrowia.

Ekwador: Wezwanie sądowe przekazane byłemu wiceprezydentowi Ekwadoru do ponownego rozpatrzenia

Dziś sąd zaczyna decydować, czy ratyfikować lub cofnąć nakaz habeas corpus przyznany byłemu wiceprezydentowi Ekwadoru Jorge Glassowi, który przez wielu uważany jest za prześladowanego politycznie przez rząd.

Boliwia: Boliwia prowadzi dochodzenie w sprawie spekulacji zbożem

Władze Boliwii prowadzą śledztwo w sprawie ukrywania dużych ilości kukurydzy przez pośredników spekulantów w odpowiedzi na liczne skargi, potwierdzone dziś przez wiceministra średniej i dużej produkcji przemysłowej Luisa Selesa.

Boliwia: ostrzega przed próbą „przewrotu instytucjonalnego” w Boliwii

Siły opozycyjne dążą do uniemożliwienia wyboru rzecznika praw obywatelskich do Wielonarodowego Zgromadzenia Ustawodawczego (ALP) w Boliwii, aby wywołać „przewrót instytucjonalny” i odciąć ten urząd publiczny, jak potępił dziś poseł Juan Jose Jorge.

USA: Trump traci sojusznika w prawyborach republikanów

Republikańska Madison Cawthorne przegrała swoją kandydaturę na reelekcję do Izby Reprezentantów pomimo poparcia byłego prezydenta Donalda Trumpa, podały dziś media.

Stany Zjednoczone: Republikanie z Senatu USA sprzeciwiają się kontroli broni

Republikanie z Senatu USA niechętnie wzywają do reformy kontroli broni w odpowiedzi na niedawną masową strzelaninę w Buffalo w stanie Nowy Jork, poinformowały dziś lokalne media.

Rosja: Rosja potępia próby Ukrainy zatrzymania wojsk w Azowstal

Dziś rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zagarowa zadenuncjowała, że ​​ukraińskie władze robią wszystko, co możliwe, aby zapewnić przeżycie ludności cywilnej i nacjonalistom w Zakładach Metalurgicznych Azowstal.

Nauka: badają nowe rekordy wskaźników zmian klimatycznych w 2021 r.

– stężenie gazów cieplarnianych, poziom morza, temperatura i zakwaszenie oceanów; Ponownie pobili rekordy w 2021 roku.

pamięć

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.