Ekwador obchodzi święto w wyjątkowym przypadku – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Zgodnie z przepisami święta nie mogą być zawieszone w rocznicę obchodzoną 1 maja, ale należy przestrzegać ciszy nocnej obowiązującej w weekendy od 20:00 do 05:00 w poniedziałek.

Przepis ten obowiązuje od 23 kwietnia do 20 maja w Azzuai, Imbabura, Luja, Manabí, Santo Domingo de los Chacelas, Guayas, Pichincha, Los Rios, Esmeraldas, Santa Elena, Tungurahua, Carchi, Cotopaxi, Zamora Chinship, El Oro i Sucompius .

Jak wyjaśniły władze, ograniczenie to pomoże ograniczyć wysoką częstość zakażeń Covid-19 na tych obszarach, a jednocześnie złagodzić sytuację w szpitalach, których usługi w zakresie leczenia pacjentów z tą chorobą są nasycone.

W ramach obecnego planu centra handlowe, restauracje i parki będą dziś otwarte dla mieszkańców, będzie bezpłatny parking, ale rezerwacje będą obowiązywać od 20:00 do poniedziałku. Dane przekazane przez Komitet ds. Operacji Kryzysowych wskazywały, że działanie wdrożone pod koniec ubiegłego tygodnia przyniosło już pozytywne wyniki epidemiologiczne, a także zgodność z zasadą zakazu imprez towarzyskich i tłumów, która uległa zmniejszeniu.

Do dnia poprzedniego w kraju zgromadziło się 380 tys. 689 potwierdzonych przypadków za pomocą testów PCR, a zgony w kontekście nagłych wypadków zdrowotnych sięgnęły 18 552 przypadków.

Pokój / scm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *