Europejscy soliści poznają z bliska pracę Wenezuelskiej Orkiestry

CARACAS, 10 maja (EFE). – W tę środę czterech europejskich solistów zapoznało się z częścią pracy National Youth System, orkiestrami dziecięcymi i chórami Wenezueli z międzynarodowymi nagrodami, odwiedzając kilka jego miejsc w Caracas, gdzie studenci, członkowie uznanego programu, zaprezentowali różne utwory artystów.

Muzyczny dyrektor akademicki El Sistema, Andrés Ascanio Abreu, wyjaśnił EFE, że soliści – z Francji, Hiszpanii, Włoch i Polski – zapoznali się z „różnymi programami akademickimi” instytucji, w tym z „inicjacją muzyczną”, z uczniami w wieku w wieku od 3 do 6 lat, „Pedagogika specjalna”, Chóralna, Folklorystyczna, „Muzyka Popularna” i Orkiestrowa.

Powiedział podczas zajęć będących częścią jedenastej edycji Europejskiego Festiwalu Młodych Solistów, organizowanego przez delegaturę Unii Europejskiej (UE) w kraju karaibskim.

36-letni Ascanio Abreu był podekscytowany, że może „pokazać światu pracę” wykonaną przez El Sistema, który również przygotowuje się do próby osiągnięcia w przyszłym roku „Rekordu Guinnessa dla największego chóru” na planecie, z „ ponad 120.000 głosów.” W tym samym czasie”.

Ze swojej strony 20-letnia hiszpańska solistka Elena Benedicto przyznała EFE, że była zaskoczona „ogromem” i „ogromem” El Sistema, a także „jak wiele zawiera”.

„Liczba dzieci uczących się gry na instrumencie, które uczą się muzyki, jest niesamowita. I biorę to ze sobą nie jako pomysł, ale jako aspirację do tego, co należy zaszczepić dzieciom, (czyli) miłości do muzyki, ” dodała młoda kobieta, która została wybrana do składu orkiestry. Encuentros 2022 „, pod okiem Wenezuelczyka Gustavo Dudamela.

Benedicto, który po raz pierwszy odwiedza Wenezuelę, wystąpi w piątek z włoską skrzypaczką Lucilą Rose Mariotti w National Center for Social Action for Music w Caracas. W sobotę wystąpią polska pianistka Anna Miernik i francuska trębaczka Marion Vetsossi.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *