Ferrovial otrzymał nagrodę za projekt offshore w Polsce, który obejmuje inwestycję o wartości 245 milionów euro

Ferrovial otrzymał nagrodę za projekt offshore w Polsce, który obejmuje inwestycję o wartości 245 milionów euro

Płatność międzypłatna | Ferrovial (FER) (Hold, 24 euro), poprzez polską spółkę zależną Budimex, Projekt morski został nagrodzony w Gdańsku, PolskaWedług gazety o ekspansji.

Projekt obejmuje inwestycje 245 mln euro W budowie Głęboki otwór na wodę Dodatkowo 717 metrów długości i 17,5 głębokości Prace odwadniające, pośród innych. Ferrovial zajmie się projektem We współpracy z Dredging International, Oczekuje się, że zostanie ukończony w pierwszej połowie 2025 roku.

Ocena:

Budimex to jedna z kluczowych spółek zależnych Ferrovial w branży budowlanej, generująca zazwyczaj wyższe marże niż inne jednostki., takich jak Ferrovial Construction, dawniej Acroman. W pierwszym kwartale Budimex wypracował EBITDA na poziomie 19 mln euro, połowę segmentu budowlanego, niższy o 6% w porównaniu do 2021 r., głównie za sprawą inflacji i skutków wojny na Ukrainie. Z kolei Budimex jest spółką giełdową w Warszawie, w której Ferrovial kontroluje około 50%. Uważamy, że dla grupy jednym z kluczowych punktów, na którym należy się skoncentrować, jest ewolucja dolara, waluty, w której Ferrovial generuje ponad połowę EBITDA, głównie w segmencie autostrad.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *