Festiwal Filmowy w Cannes przyzna Złotą Palmę Michaelowi Douglasowi

Festiwal Filmowy w Cannes przyzna Złotą Palmę Michaelowi Douglasowi

Obecność argentyńskich produkcji w różnych sekcjach imprezy, która rozpocznie się szesnastego we Francji

poznać. Aktor Michael Douglas zostanie uhonorowany na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Jego kariera rozpoczęła się w cieniu ojca, Kościół, dopóki nie wystartował we własnym locie. W wieku 78 lat nadszedł czas na uznanie Michaela Douglasaktóry odbierze honorową Złotą Palmę na rozpoczynającym się we wtorek 16 tego miesiąca Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, w swojej 76. edycji (niemal w tym samym wieku, co amerykański aktor).

Wyróżnienie przyznawane jest za „błyskotliwą karierę i zaangażowanie w kino”. W ramach hołdu niepublikowany wcześniej dokument „Michael Douglas, syn marnotrawny” reżysera Amen Mesta, między czternastym a szesnastym tego miesiąca. Ta specjalna ankieta pokazuje nam, jak Michael, aktor i producent, taki jak jego ojciec Kirk, musiał upodobnić się do niego przez całą swoją niezwykłą karierę, aby coś zmienić. Nadszedł czas, abyś nauczył się być Michaelem, kiedy masz na imię Douglas” – czytamy w podsumowaniu.

„Bycie w Cannes zawsze jest powiewem świeżego powietrza, które zawsze oferowało niesamowitą platformę dla odważnych twórców, artystycznej śmiałości i doskonałości w opowiadaniu historii” – odpowiedział Douglas, gdy dowiedział się o tym zaszczytie, jak opublikowano na stronie. Urzędnik festiwalu. Dodał, że wydarzenie przypomina mu, że „magia kina polega nie tylko na tym, co widzimy na ekranie, ale na jego zdolności wpływania na ludzi na całym świecie”.

Jego powrót będzie otwierał konkurs, choć francuski czerwony dywan zna już wcześniej: w 1979 roku chodził po nim w ramach obsady thrillera „The China Syndrome”, zanim Jamesa Bridgesao wypadku, który miał miejsce w elektrowni jądrowej w Ameryce Północnej, z Jane Fonda I Jacek Cytryna; W 1992 roku powrócił do słynnego thrillera erotycznego „Bajos instintos”, w którym zagrał główną rolę. Szaron KamieńW reżyserii Paula Verhoevena To reprezentuje podgatunek; W następnym roku był obecny na The Day of Rage, gdzie pod kierunkiem Joela Schumachera; Dziesięć lat później miał swój ostatni przebój z „Behind the Candelabra”, reż Stevena Soderberghakto to komponuje Wyzwolenie.

określony

Podczas festiwalu Argentyńczycy wystąpią w różnych sekcjach, ale nie w konkursie głównym jednego z najważniejszych wydarzeń filmowych na świecie.

W sekcji Una Nueva Mirada rywalizować będą dwa tytuły, drugi najważniejszy w konkursie: „Los delinquents”, nowy film reżysera Rodrigo Morenow roli głównej Stephena BigliardiegoI Daisy MolvenoI Daniela Eliasza I Cecilia Rineroo dwóch pracownikach małego banku w Buenos Aires, którzy postanawiają ukraść sumę równą wszystkim pensjom, jakie będą otrzymywać do emerytury: argentyńsko-chilijska koprodukcja „Los Colonos”, która zadebiutowała Filip Galvez Nakręcony w Rio Grande (Ziemia Ognista), z elementami zachodnich filmów przygodowych i thrillerów politycznych, opowiada o kolonizacji regionu Patagonii, ludobójstwie Silknam, przenikaniu się i sposobie, w jaki oba kraje konstruowały swoje oficjalne narracje historyczne, z występami Camilo ArancibiaI Marka StanleyaI Benjamina WestphalaI Alfredo CastroI Augustyna Retano I Mariano Lynas.

Podczas gdy pokazany został film krótkometrażowy „Nada de Todo Esto” reżysera Patricka Martineza I Franciszek Kantonwybrany spośród ponad 4200 produkcji, będzie jednym z 11 filmów rywalizujących o Złotą Palmę w tej kategorii, obok filmów z Kolumbii, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, Francji, Węgier, Indonezji, Islandii, Norwegii, Polski i Zjednoczone Królestwo.

Wreszcie „Eureka” (z udziałem Argentyny, Francji, Niemiec, Portugalii, Meksyku i Holandii), zaprezentowana przez argentyńskiego reżysera Lisandra Alonsooraz „Cerrar los ojos” w reż Wiktora AyresaBędzie to ich światowa premiera w dywizji Cannes Premiere.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *