FIFA potępia „odrażającą” przemoc na Wembley

Simon Evans

MANCHESTER, Anglia (Reuters) – FIFA bada starcia na Wembley między policją a węgierskimi kibicami we wtorkowym meczu z Anglią, mówiąc, że ma „zero tolerancji dla tak odrażającego zachowania”.

FIFA bada też incydenty z meczu Albania-Polska w Tiranie, w którym butelki zostały rzucone na boisko po bramce Polski.

„FIFA obecnie analizuje raporty otrzymane z meczów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata FIFA zeszłej nocy, aby określić najwłaściwszy sposób postępowania” – podała federacja w oświadczeniu.

“FIFA zdecydowanie potępia wydarzenia, które miały miejsce w Anglii, Węgrzech, Albanii i Polsce i chce pokazać, że jej stanowisko pozostaje stanowcze i stanowcze w odrzucaniu wszelkich form przemocy, jak również wszelkich form dyskryminacji lub nadużyć.”

– FIFA stoi na bardzo jasnym stanowisku, że tego rodzaju odrażające zachowanie w piłce nożnej nie jest tolerowane – dodali.

Policjanci zostali zaatakowani przez węgierskich kibiców po tym, jak weszli do „sekcji wizyt” i musieli się wycofać.

Metropolitan Police poinformowała, że ​​podjęła działania po napaści na komisarza z powodów rasowych.

„Wkrótce po rozpoczęciu dzisiejszego meczu na Wembley funkcjonariusze weszli na podium, aby aresztować widza za przestępstwo rasistowskie w związku z porządkiem publicznym po komentarzach skierowanych przeciwko komisarzowi” – ​​podała policja na Twitterze.

„Podczas aresztowania funkcjonariuszy dochodziło do drobnych zamieszek, w których brali udział inni przechodnie. Szybko przywrócono porządek i na razie nie ma dalszych incydentów”.

(Sprawozdawczość Simona Evansa; Redakcja Petera Rutherforda i tłumaczenie Thomasa Cobosa)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *