Flick potrzebuje, aby Niemcy zaczęły wygrywać już teraz, przed Euro 2024

Flick potrzebuje, aby Niemcy zaczęły wygrywać już teraz, przed Euro 2024

Trener Niemiec Hansi Flick potrzebuje, aby jego zespół zaczął wygrywać, aby zapewnić sobie pozycję przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Europy.

Niemcy będą gospodarzami Euro 2024, ale zespół wciąż ma trudności, a były trener Bayernu Monachium znajduje się pod presją, aby udowodnić, że potrafi odwrócić sytuację.

Rudi Föller, dyrektor sportowy Niemiec, zauważył, że zawodnicy „mają obowiązek dobrze się zaprezentować” w sobotnich meczach towarzyskich z Japonią w Wolfsburgu i wtorkowym meczu z Francją w Dortmundzie.

„Pomimo odczuwanej presji Hansi jest zmotywowany” – Fuller powiedział w tym tygodniu podcastowi Spielmachera. „Jest podekscytowany możliwością pokazania Japonii i Francji, że nadal możemy grać w Niemczech” – dodał.

Niemcy nadal mogą grać, ale wydaje się, że zespół zapomniał, jak wygrywać. Kibice zespołu wygwizdywali zawodników, gdy opuszczali boisko po ostatnich rozczarowaniach – porażce 2:0 z Kolumbią, porażce 1:0 z Polską i remisie 3:3 z Ukrainą w czerwcu.

Napastnik Kai Havertz poskarżył się w czwartek na brak wsparcia, który, jego zdaniem, wpłynął na rozczarowujący występ drużyny na ostatnich finałach Pucharu Świata w Katarze.

Nie mieliśmy zbyt dużego wsparcia dla kraju. Havertz powiedział w oświadczeniach, które mogą nie zadowolić sfrustrowanych fanów: „Ze sportowego punktu widzenia nie było wsparcia. Zostawili nas w spokoju. „

Czteroczęściowy dokument o kampanii Niemiec w Pucharze Świata, który pojawi się w piątek na Amazon Prime, zwiększy jeszcze większą presję. Dokument podkreśla zespół, ponieważ gracze są zdystansowani i powściągliwi w spotkaniach z Flickiem, który na próżno próbował nadać grupie pozytywny obrót.

Japonia pokonała Niemcy 2:1 w swoim pierwszym meczu grupowym Pucharu Świata i pomogła czterokrotnym mistrzom świata wyjść z fazy grupowej do drugiego turnieju z rzędu.

Następny mecz z Japonią będzie 25. meczem Flicka na stanowisku trenera reprezentacji narodowej, po tym jak zaczął od ośmiu zwycięstw z drużynami, które musiał pokonać. W ostatnich 16 pojedynkach odnieśli tylko cztery zwycięstwa.

Flick, który był asystentem Joachima Lowa, gdy Niemcy zdobyły mistrzostwo świata w Brazylii w 2014 roku, zdaje sobie sprawę, że czasu na osiągnięcie rezultatów jest coraz mniej.

„Mam wielką chęć przewodzenia drużynie. Jestem dumny i wdzięczny, że mogę trenować tych zawodników” – skomentował Flick.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *