Francja rozpoczyna demontaż rusztowań w katedrze Notre Dame

Francja rozpoczyna demontaż rusztowań w katedrze Notre Dame

Paryż (AFP) – Proces demontażu rusztowania otaczającego katedrę Notre Dame, którą zniszczył pożar w 2019 r., rozpoczął się „kilka dni temu” i powinien być w pełni widoczny podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu – poinformowała we wtorek AFP instytucja publiczna.

Pierwsza poprawka:

1 minuta

Wieża Strzała, odbudowana identycznie jak ta zaprojektowana przez XIX-wiecznego architekta Eugène Viollet-le-Duc – arcydzieło z litego dębu pokrytego ołowianym kapturkiem – jest teraz widoczna, podobnie jak korona, krzyż i kogut.

Źródło podało: „Proces demontażu rusztowania rozpoczął się i będzie kontynuowany w nadchodzących miesiącach. Strzałka ma być widoczna na niebie Paryża podczas Igrzysk Olimpijskich.”

Wyjaśnił: „Rusztowanie waży 600 ton, składa się z 70 000 kawałków metalu, osiąga wysokość 100 metrów i składa się z 48 pięter, ściśle połączonych z konstrukcją”.

„Umożliwiło to montaż kolby i wszystkich elementów konstrukcyjnych z litego dębu, a następnie umieszczenie ołowianej nakładki”, przy czym oryginalne materiały zostały wybrane i zatwierdzone w 2020 r. przez Krajową Komisję ds. Dziedzictwa i Architektury (CNPA). .

Słynna strzała zawaliła się wraz z innymi częściami katedry 15 kwietnia 2019 r. w wyniku imponującego pożaru, którego obrazy były transmitowane na żywo, wywołując ogólnoświatowe emocje.

Otwarcie katedry zaplanowano na 8 grudnia. Prace rekonstrukcyjne będą kontynuowane podczas Igrzysk Olimpijskich od 26 lipca do 11 sierpnia, a następnie Igrzysk Paraolimpijskich od 28 sierpnia do 8 września.

Dochodzenie sądowe mające na celu ustalenie przyczyn zdarzenia jest kontynuowane. Pod koniec wstępnego dochodzenia odkryto poszlaki.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *