Gastronomia, szpiedzy i Sean Penn

Gastronomia, szpiedzy i Sean Penn

Po zakończeniu 2021 roku, w którym pojawiły się wyczekiwane filmy, 2022 rozpocznie się spokojniejszy pod względem kinowym rok i premiery w środę zamiast w zwykły piątek. Nadchodzi nowa rola Seana Penna jako reżysera i aktora w towarzystwie jego córki Dylan, a także w filmach Gastronomika i Szpieg.

„Dzień mediów”

Wyreżyserowany przez Seana Penna ku chwale jego córki Dylan, startujący w oficjalnej sekcji Cannes „Dzień flagi” to opowieść o nieobecnym ojcu i córce, którzy muszą szukać życia na własną rękę. Fajna próba filmowa, w której młoda aktorka słabo radzi sobie pod względem aktorskim przed ojcem.

„Pyszna”, komedia kulinarna

Francuski reżyser Eric Bisnard stworzył komedię opartą na danych historycznych, która odtwarza – z nierówną historią miłosną w środku – narodziny pierwszej francuskiej restauracji u zarania rewolucji francuskiej.

„Szpieg Ashraf”

Film oparty na prawdziwej historii, historii dr. Wernera Tiskela, opowiada o tym, jak naukowiec zostaje wynajęty przez wywiad NRD, aby wysłać go jako szpiega do RFN. Reżyseria: Fraziska Stunkel, z udziałem Larsa Edingera („Perski mistrz”)

„nieczysty stan”

Opowieść o poligamii i ekscytującym dramacie, który analizuje nowe formy relacji, które pojawiają się w naszym społeczeństwie. To „Estado nieczyste”, film Arturo Prince („Anatomia Korpusu Miłości”) nakręcony w Argentynie, w którym występują Florentine Lorenzo, Paolo Capobianco, Gonzalo Velasco czy Lucas Forese.

„Nigdy nie płaczę (nigdy nie płaczę)”, okrucieństwo imigracji

Tragikomedia w reżyserii Polaka Piotra Domalewskiego zagłębia się w trudy, z jakimi borykają się rodziny rozdzielone emigracją polskich robotników za granicę i skupia się na dzieciach znanych jako „europejskie sieroty”, dzieci z krajów wschodnich, których rodzice masowo emigrowali do krajów Unii Europejskiej.

Co widzimy, gdy patrzymy w niebo?

Nagroda Krytyków na Berlinale „Co widzimy, gdy patrzymy w niebo” to film w reżyserii Gruzina Alexandra Kobridze, skupiający się na młodej parze, która po kilkukrotnym spotkaniu na ulicy postanawia spotkać się w barze, ale na w dniu ich spotkania oboje się spotykają. Zmienił się ich wygląd i nie byli w stanie się rozpoznać.

Monachium w przededniu wojny

Na podstawie powieści Brytyjczyka Roberta Harrisa, z udziałem George’a MacKaya, Janis Neuner i Jeremy’ego Ironsa, „Monachium w przededniu wojny”, którego premiera w piątek na Netflix, to thriller, którego akcja rozgrywa się jesienią 1938 roku, kiedy Adolf Hitler przygotowuje się. W kwestii inwazji na Czechosłowację rząd Neville’a Chamberlaina desperacko poszukuje pokojowego rozwiązania.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *