Gorący temat wizyty watykańskich „Ad limina” biskupów polskich u księdza Pedofilia

Po biskupach francuskich przyszła kolej na Polaków. Po przejściu najpoważniejszego etapu zakażenia koronawirusem zmusiło to do odwołania wszelkiego rodzaju spotkań. Watykański „Ad limina Apostoloram” wznowił sporadyczne wizyty. W najbliższy poniedziałek 4 października polskie duchowieństwo zaczyna przebywać w RzymieZgodnie z podziałem administracyjnym Prowincji Kościelnych tego wschodnioeuropejskiego kraju, podzielono je na cztery grupy. Wszyscy go przesłuchają Papież FranciszekPrzyjmą ich przedstawiciele watykańskich Dekanrów i odprawią Eucharystię w czterech głównych bazylikach Wiecznego Miasta.Wizytę „Ad limina” biskupów polskich zakończy ich ostatnia grupa 30 października. Naznaczone kryzysem wykorzystywania seksualnego nieletnich dotykającym lokalny kościół. W Irlandii, Stanach Zjednoczonych, Australii, Chile czy Niemczech, podobnie jak w innych krajach, polską społeczność katolicką nęka w ostatnich latach ta gorzka choroba. Czterech biskupów musiało zrezygnować z powodu tuszowania, a trzech innych dziekanów, którzy już przeszli na emeryturę, zostało przyjętych.

Ostatni czerwiec, Arcybiskup Warszawy i Naczelny Głos Polski, przedstawił najnowszy raport statystyczny Komisji Pedofilii Kościoła Polskiego. Z tego dokumentu wynika, że ​​był to okres od połowy lipca 2018 r. do końca 2020 r. 292 368 przypadków wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych. Ujawniły się także 382 odcinki zrealizowane w poprzednich latach. Polak Podczas imprezy przeprosił za incydent i podziękował ofiarom za to, że odważyły ​​się go upomnieć za „pomoc w sprzątaniu kościoła” w ten sposób.

„Tajemnica i nieufność”

Biskupi polscy byli patronami we wrześniu Konferencja zorganizowana przez Papieską Komisję Ochrony Dzieci w Warszawie, w której uczestniczyli przedstawiciele biskupów z 20 krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Spotkanie nosiło tytuł „Nasza wspólna misja ochrony dzieci Bożych”.

Jak napisał w orędziu watykańskim Hannah Suzuki, profesor prawa konstytucyjnego, premier RP w latach 1992-1993 oraz członek ww. Komisji Watykańskiej. „Wciąż istnieje głęboko zakorzeniona mentalność tajemnicy i nieufności, która jest dziedzictwem komunistycznej przeszłości”..

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *