Gospodarka. – Oddział Bupa w Polsce kupuje połowę szpitala na Pomorzu

Madryt, 15 lat (Europe Press)

Grupa Lux Med, spółka zależna Bupa w Polsce, zawarła umowę nabycia 55,39% udziałów w położonym na Pomorzu Swissmed Hospital od obecnego głównego udziałowca Bruno Hangartnera.

Centrum to, o powierzchni około 8000 metrów kwadratowych, jest szpitalem wielospecjalistycznym, zapewniającym m.in. 80 łóżek i pięć sal operacyjnych. Szpital jest laureatem wielu nagród i wyróżnień oraz wielokrotnie był zaliczany do najlepszych ośrodków w Polsce.

To nie pierwsze miejsce w tej sieci szpitali zdobyte przez Grupę Lux Med, która już w 2019 roku przejęła spółki zależne w Gdańsku, Gdyni i Pruszczu Gdańskim.

Pierwsza partia akcji, ponad 21%, została objęta łączną transakcją, która miała miejsce w pierwszej połowie lipca. Następnie Lux Med wraz z Bruno Hangartnerem ogłoszą ofertę nabycia wszystkich akcji Swissmedu, które pozostają w rękach pozostałych akcjonariuszy. Jedynym podmiotem, który kupi akcje w ofercie publicznej, będzie spółka zależna Bupa w Polsce. Celem Bupy jest nabycie wszystkich akcji Swissmedu przed 15 maja 2022 roku.

Jednym z powodów sukcesu Sanitas w Hiszpanii jest zaangażowanie w model, który integruje ubezpieczenie zdrowotne z własną siecią szpitali i centrów medycznych. Zainspirowana tym modelem spółka zależna Bupa w Polsce kontynuuje rozwój świadczenia usług medycznych i szpitalnych, umożliwiając jej szybszą i solidniejszą cyfryzację usług medycznych.

„Ta inwestycja to dla Lux Med bardzo ważny krok w kierunku dalszego rozwoju oferty znakomitego szpitala.Firma świadczy kompleksowe usługi medyczne w Polsce, od medycyny rodzinnej po leczenie szpitalne, co doskonale wpisuje się w przyjętą przez nas strategię. „” – wyjaśnił Inaki Peralta, dyrektor generalny Sanitas i Bupa Europe & LatinAmerica.

Zakład Bubba w Polsce

LuxMed jest wiodącą prywatną firmą medyczną w Polsce i jest częścią Bupa, międzynarodowej grupy medycznej i dostawcy usług medycznych na całym świecie. Grupa Lux Med zapewnia wysokiej jakości opiekę: konsultacje lekarskie, badania diagnostyczne, rehabilitację, opiekę szpitalną oraz opiekę pomocniczą dla ponad 2,5 miliona pacjentów. Dysponują około 270 placówkami medycznymi i szpitalami, w tym zapleczem poradnictwa, badań diagnostycznych i opieki szpitalnej, a także ośrodkiem opiekuńczo-rehabilitacyjnym i blisko 3000 przychodni.

Grupa Lux Med zatrudnia ponad 17 500 osób, w tym około 7500 lekarzy i 4000 pracowników służby zdrowia. Ponadto, podobnie jak Sanitas w Hiszpanii, LuxMed jest głównym partnerem medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz głównym partnerem medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *