Grecja ominęła Tsitsipas i przegrała z Polską

SYDNEY (AP) – Grecja nie zagra Stefanos Tsitsipas, który wyzdrowiał po kontuzji łokcia w meczu singlowym i przegrał z Polską w pierwszym dniu sobotniego 16-drużynowego pucharu ATP.

Został wyeliminowany z czwartej rundy świata na krótko przed zderzeniem z dziewiątym Hobartem Harkoksem i został zastąpiony przez Thanosa Arystotelesa 6-1, 6-2, a Polska objęła niewątpliwe prowadzenie 2:0 po zwycięstwie. 6-1, 6-4 przeciwko Michaelowi Pervolarakisowi przed De Kamil Majjarsak

Chitsibas obserwował z ławki zespołu, z kostką lodu w prawym łokciu, wyprzedzając Thanosa Harrocksa, który w rankingu zajmuje 1076 miejsce.

Grecja pocieszyła się w secie 6-2, 5-7, 10-8 porażce Simona Volkova i Johna Zheelinsky’ego w deblu z Tsitsipasem Pervolarakisem.

Chitsibas przeszedł operację w listopadzie i istnieją obawy, że może spotkać się z porażką przed Australian Open w tym miesiącu.

„Powrót do zdrowia po operacji łokcia jest w porządku, a dziś jest to środek ostrożności, aby zapewnić dotarcie do Melbourne” – przyznał Chitsibas. „Widzimy się dzień po dniu i będziemy się spotykać do tego czasu”.

Diego Schwartzman z Argentyny i Hiszpan Roberto Batista Aguirre poprowadzili w sobotę swoje zespoły do ​​wygodnych zwycięstw.

Argentyna pokonała Gruzję 3:0 w różnych miejscach w Sydney, podczas gdy Hiszpania z łatwością pokonała Chile tą samą przewagą.

Serbia, bez światowego numer jeden Novaka Djokovica, rozpocznie mecz z Norwegią w sobotę i prowadzi ósmy światowy Caspar Root.

Pozostałe osiem drużyn rozpocznie mecz w niedzielę: Rosja vs. Francja, Włochy vs. Australia, Kanada vs. USA i Niemcy kontra Brytania.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.