Gustavo Petro w El País de los Jovenes: Zobacz najlepsze momenty tutaj | Wybory w Kolumbii

Gustavo Petro w El País de los Jovenes: Zobacz najlepsze momenty tutaj |  Wybory w Kolumbii

Z kolei Gustavo Petro, kandydat na prezydenta Karty Historycznej, dotarł do El País de los Jovenes, miejsca, w którym rozmawiał ze studentami i liderami młodzieżowymi kraju.

Za kulisami kraju młodzieży

Podobnie jak poprzedni kandydaci, którzy przybyli do Caracol TV, Gustavo Petro również zrobił sobie selfie z chłopcami i był w stanie przyjąć z nimi mniej formalne podejście.

Co Gustavo Petro powiedział o badanych bliskich współpracownikach?

W pierwszym pytaniu student Cali zapytał kandydata o niektórych z jego najbliższych współpracowników oraz o śledztwa prowadzone przez wymiar sprawiedliwości.

Kandydat na prezydenta wskazał, że nie zostali ani skazani ani skazani przez wymiar sprawiedliwości. Zaznaczył też, że w dniu, w którym w statucie historycznym znajdą się dowody na popełnienie przez kogoś korupcji, on jako pierwszy poprosi o jego odejście.

Demonstracje i protesty publiczne

Młoda kobieta z Karaibów, Gustavo Petro, przypomniał pierwszą rocznicę strajku narodowego i wspomniał, ile osób zostało zgwałconych przez siły publiczne. Zapytał go, czy uszanuje prawo młodych ludzi do wychodzenia na ulice w proteście, jeśli jest prezydentem.

Senator podkreślił, że „przyszły prezydent Kolumbii nie rozkaże zabijania kolumbijskiej młodzieży”.

La Guajira i jej problemy

Wydobycie węgla jest jednym z najważniejszych źródeł dochodów tego wydziału. Jednak dla byłego burmistrza Bogoty jest to jedyne zainteresowanie władców, którzy zaniedbali warunki, w jakich żyją ich rodacy.

Gustavo Petro zapewnia, że ​​zamierza dokonać aktywnej transformacji tego regionu poprzez czyste i odnawialne źródła energii kontrolowane przez mieszkańców La Guajira, wśród których jest rdzenna społeczność Wayú.

Siła afro i wzmocnienie Pacyfiku


Odpowiadając na pytanie, w jaki sposób zagwarantować prawa społeczności afro, Gustavo Petro wyjaśnił, że społeczności te zostały wykluczone i zwrócił uwagę na znaczenie, jakie ma przekształcenie wybrzeża Pacyfiku w region i że region ten jest bramą do Kolumbii, a nie rufą.

Chwalił jego potencjał i proponował połączenie najważniejszych punktów w tym rejonie kraju, aby dać mu większą autonomię i większe możliwości gospodarcze.

Co robisz z pestycydami dla kobiet?

Petro podkreślił, że wzrost władzy kobiet budzi obawy w głęboko patriarchalnym społeczeństwie. Zwrócił uwagę, że istnieje „strach” przed niezależnością kobiet, a to prowadzi do ich zabijania.

Kandydat powiedział, że zreformuje zarówno społeczeństwo, jak i system karny, aby zapewnić większą pomoc instytucjonalną kolumbijskim kobietom i zmniejszyć ryzyko śmierci za samo bycie kobietą.

Obejrzyj cały rozdział El País de los Jovenes z Gustavo Petro tutaj.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *