Gwatemala stawia na większy kontakt z projektem światłowodowym – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Instalacja kabli podmorskich na południowym Pacyfiku rozciąga się na ponad 7300 kilometrów i pozwoli jej spełnić globalne wymagania.

Zdaniem Giammattei tego typu projekt potwierdza, że ​​Gwatemala jest centrum komunikacyjnym regionu w zakresie technologicznego rozwoju biznesu.

Podkreślił, że mamy bardzo szeroki potencjał, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, takie jak te, których dziś wymaga rynek według standardów technologicznych, które już promujemy.

Głowa państwa przekazała wiadomość na otwarciu tygodnia telekomunikacyjnego, która zachęci do dyskusji na tematy związane z wyzwaniami transformacji cyfrowej, technologicznymi narzędziami promocji destynacji turystycznych, a także kreatywnymi strategiami przedsiębiorców, e-administracją i cyberprzestępczością, pośród innych.

Ze swojej strony wiceminister komunikacji Rodolfo Letona pośród możliwości tego połączenia wskazał na jednoczesną transmisję sześciu milionów obrazów, dwa miliony piosenek, cztery miliardy jednoczesnych transmisji i miliard jednoczesnych połączeń głosowych.

W ten sposób, jak powiedział urzędnik, zapewnia się krajową łączność cyfrową poprzez promowanie alternatywnego sposobu ochrony kraju przed awarią połączeń technicznych.

Rozpoczynając Telecom Week, Giamatti potwierdził zaangażowanie swojej administracji w transformację cyfrową.

W obliczu pandemii nie mówimy już o ożywieniu w Gwatemali, a teraz myślimy o tym, jak możemy wykorzystać ten przełomowy moment. Z tego powodu tego typu wydarzenie ma dziś ogromne znaczenie – powiedział.

Zatwierdzone inwestycje w telekomunikację poprawią dostęp do informacji, transfer wiedzy, innowacje i wymianę doświadczeń zgodnie z polityką rządu.

Wskazał też na jego zalety w promowaniu osi edukacji i reformach promowanych w tej dziedzinie od 14 stycznia ubiegłego roku, kiedy to objął władzę.

Powiedział, że gdybyśmy mogli wprowadzić sprzęt technologiczny do szkół, moglibyśmy zrewolucjonizować to, czego uczą się nasze dzieci.

Światowy Dzień Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego obchodzony jest każdego roku 17 maja od 1969 roku z okazji ustanowienia Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego i podpisania pierwszej międzynarodowej konwencji telegraficznej w 1865 roku.

Została założona przez Konferencję Pełnomocników Málaga – Torremolinos w 1973 roku.

msm / mmc.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *