Hiszpania była pierwszym krajem, który otrzymał pieniądze z funduszu ratunkowego

Hiszpania będzie Pierwszy kraj w Unii Europejskiej, który otrzymał pomoc z funduszu ratunkowego, Narzędzie opracowane w celu radzenia sobie z ekonomicznymi skutkami epidemii.

W piątek Komisja Europejska zatwierdziła pierwszą wypłatę 10 mld euro na rzecz Hiszpanii. Pieniądze wciąż muszą uzyskać zielone światło od krajów przed wyjazdem do Hiszpanii, ale wiceprezydent i minister gospodarki Nadia Calvino obiecała, że ​​po przybyciu do strefy euro w poniedziałek odbędzie się spotkanie grupy odpowiedzialnej. Pod kontrolą „Przed końcem roku”.

„Osiągnęliśmy kamień milowy w realizacji projektu NextGenerationEU. Hiszpania jest pierwszym krajem gotowym na przyjęcie pieniędzy”W nagranym orędziu celebrowała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula van der Leyen.

“Gratuluję Hiszpanii Udało mi się ukończyć pierwsze 52 kamienie milowe I wyznacz cele w swoim planie regeneracji ”Said Valdis Trombrovsky, wiceprezes ds. ekonomii w Komisji Europejskiej.

Te 52 kamienie milowe obejmują szereg środków i reform przyjętych przez rząd hiszpański, a przyznanie pierwszej opłaty jest powiązane z ich wdrożeniem. IDo lata Hiszpania otrzymała już 9,9 mln z góry.

Działania związane Podatki, prawo pracy, karbonizacja gospodarki i cyfryzacja administracji publicznej. Na przykład w odniesieniu do zielonych zmian Komisja Europejska zwraca uwagę na projekt ustawy o zmianach klimatu i energii, który zawiera cele OZE na 2030 r. i neutralność klimatyczną na 2050 r.

Działania związane z sektorem pracy to m.in. rozporządzenie o podwyżce płacy minimalnej, program modernizacji kształcenia zawodowego czy plan działań na rzecz likwidacji bezrobocia młodzieży. W sektorze cyfrowym Komisja Europejska kładzie nacisk na strategię lub plan cyfrowy 2025 na rzecz poprawy technologii 5G.

Hiszpania będzie drugim po Włoszech największym beneficjentem unijnego funduszu naprawczego. Łącznie oczekuje się, że Madryt otrzyma około 70 70 000 milionów pomocy bezpośredniej z planu naprawy.

Kolejna rata pomocy ma trafić w I półroczu 2022 r.. Oczekuje się, że będzie to bardzo skomplikowane, ponieważ aby uzyskać pieniądze, Hiszpania musi spełnić szereg kamieni milowych związanych z emeryturami i prawem pracy.

Holandia nie odrobiła jeszcze pracy domowej

Jedynie Holandia nie przedstawiła jeszcze swojego planu naprawy i recesji. Aby otrzymać prawie 6000 mln euro, Haga, podobnie jak pozostałe 26 krajów UE, musi przedstawić swój plan reformy gospodarczej.

Był to jeden z warunków wymaganych przez Holandię podczas negocjacji o zatwierdzenie planu nowej generacji: jego celem było wymuszenie na państwach południa Europy podjęcia reform strukturalnych.

Teraz mogli wpaść w pułapkę. Komisja Europejska wezwała do różnych reform podatkowych, w tym do zniesienia wielokrotnych ulg podatkowych od kredytów hipotecznych i samozatrudnienia.

Trwają negocjacje w sprawie oceny planów czterech krajów”.

Trwają negocjacje z czterema krajami: Węgrami, Polską, Szwecją i Bułgarią, w celu oceny krajowych planów naprawy.

Jeśli chodzi o Bułgarię, Zmiany rządowe to jedna z przyczyn opóźnienia: Rząd byłego premiera Bojko Borisowa rozpoczął prace nad projektem.

Jednak rząd tymczasowy przedstawił go 15 października po kilku rundach rozmów na temat problemów z ustaleniem daty zakończenia wydobycia węgla w kraju. Bułgarscy ustawodawcy spotkali się niedawno po wyborach podczas pierwszej sesji parlamentu, w której wybory wygrała nowo utworzona partia antykorupcyjna. Ale nowy rząd jeszcze nie działa.

To samo dotyczy Szwecji. Po okresie niestabilności politycznej kraj ma teraz nową premier Magdalenę Anderson i nowy budżet, tak mówią źródła Komisji Europejskiej. Należy wprowadzić pewne zmiany w krajowym planie naprawy.

W przypadku Polski i Węgier oficjalnie Projekty „odpowiadają na ustalone kryteria” i „spójna rozmowa” są negocjowane., obiecała w poniedziałek Komisja Europejska.

Prawdziwym powodem opóźnienia mogą być konflikty z poszanowaniem praworządności. Tylko Komisja Europejska musi zatwierdzić projekt, ale administrator społeczny jest pod presją Parlamentu Europejskiego. Wszystkie ugrupowania polityczne poza Europejskimi Konserwatystami i Komitetem Reform (EKR) oraz ID domagają się nieratyfikowania polskiego planu naprawy.

„Rządu, który neguje prymat prawa UE i narusza zasady prawa, nie można uznać za wiarygodnego w wypełnianiu swoich zobowiązań i zobowiązań wynikających z naszych instrumentów prawnych, co obejmuje odpowiednie kryteria oceny krajowych planów naprawy i regresji”.Grupy polityczne napisały list do przewodniczącej komisji Ursuli van der Leyen.

Tymczasem europejski sędzia nałożył na Warszawę 1 mln euro dziennie za niewykonanie wyroku, który zmusił sędziów do odwołania izby dyscyplinarnej za zagrożenie niezawisłości sądownictwa.

Ze swojej strony Węgry zażądały dotacji w wysokości 7,2 mld euro w ramach Funduszu Odkupienia, a rozmowa w sprawie uznania tekstu trwa. W tym przypadku Komisja Europejska wezwała do większych wysiłków na rzecz zwalczania korupcji i „chce czuwać nad konfliktami interesów, korupcją i oszustwami oraz unikać podwójnych standardów”. Na rząd węgierski wywierana jest również presja ze względu na ustawę przeciwko osobom LGBTI.

Uzgodniona przez dwadzieścia siedem osób w dniu 21 lipca 2020 r., całkowite finansowanie następnej generacji jest warte 7 750 miliardów i będzie działać między 2021 a 2023 rokiem. Została powołana, aby pomóc państwom członkowskim wyjść z kryzysu gospodarczego wywołanego epidemią. I był to kamień milowy dla UE, tworząc po raz pierwszy wspólny dług.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *