Hiszpania i Polska awansują do półfinału Pucharu ATP, odchodzi Argentyna

W środę Hiszpania pokonała Serbię w Sydney, aby awansować do półfinału Pucharu ATP, gdzie zmierzy się z Polską, która pokonała Argentynę i zdobyła bilet w swojej grupie, więc nie mogła przejść rundy.

Broniący tytułu mistrz Daniel Miedwiediew Rosja i zeszłoroczny finalista Matteo Beretini z Włoch awansują w czwartek do półfinału. Rozstrzygnięcie czwartego półfinału odbędzie się w czwartek, pod koniec ostatniego dnia, przy czym Grupa C będzie miała najbardziej otwartą pozycję, z opcjami dla czterech drużyn (Wielka Brytania, Kanada, Niemcy, USA).

Hiszpania bez Rafy Nadala (który zdecydował się zagrać w turnieju ATP w Melbourne) potrzebowała tylko jednego punktu, aby awansować do półfinału z Serbami.

Pablo Carreno (20. na świecie) pokonał Philipa Krajinovica (42.) 6-3, 6-4, a Roberto Batista (19.) pokonał Dusana Lajovicia (33.) 6-1, 6-4, aby wykonać zadanie.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że wygrałem ten mecz w dwóch setach. Jest dużo wilgoci, potrzebujemy tych meczów, ponieważ wracamy z europejskiej zimy – powiedział Batista, myśląc przede wszystkim o swoich przygotowaniach do Australian Open. Jeden z największych w sezonie rozpoczynającym się 17 stycznia w Melbourne.

„Przez trzy lub cztery miesiące nie było to połączone w trzech meczach, więc dobrze było rozpocząć sezon rytmem z czasem na boisku” – powiedział.

– Porażki Swartzmana i Delphine –
Ze swojej strony Polska pokonała Argentynę, aby pokonać grupę B i awansować do półfinału.

Kamil Majjrszak (117º) oszołomiony Federico Delfonis (44º) 6-3, 7-6 (7/3) i Hubert Harks (9º) pokonał Diego Schwartzmana 6-1, 6-4 w 81 minut. (13.)

„Polski zespół jest bardzo szczęśliwy. Jesteśmy w półfinale i jestem bardzo dumny z tego osiągnięcia” – świętował Hargoks.

W nieważnym meczu o półfinały Grecja i Gruzja grały już o honor, odpadając z wyścigu.

Stefanos Tsitsipas (4.) wskoczył na tor, by zmierzyć się z Nicolasem Basilashvili (22.), zyskując pewność siebie. Grecki gwiazdor przyznał się do odczuwania bólu w prawym łokciu podczas operacji w listopadzie po poniedziałkowej porażce ze Swartzmanem i był sceptyczny co do jego najbliższych planów.

Tsitsipas był w stanie zagrać w środę, ale zaledwie pięć meczów później, awansując 4:1, a Basilashivili zdecydował się odejść, twierdząc, że ma problemy z oddychaniem.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *