Hiszpania. Polska jest na liście wysokiego ryzyka. Co chcesz zapamiętać?

  • Osoby podróżujące z Polski do Hiszpanii będą musiały wziąć pod uwagę nieco inne zasady wjazdu. Wszystko dlatego, że nasz kraj został przedstawiony przez władze hiszpańskie na tzw. liście projektów
  • Dlatego osoby podróżujące do Hiszpanii z Polski drogą lotniczą lub morską będą musiały przedstawić jeden z trzech certyfikatów, m.in. świadectwo szczepień
  • W Hiszpanii nadal obowiązują pewne ograniczenia, ponieważ możesz zostać ukarany grzywną do 100 euro.
  • Więcej takich historii znajdziesz na stronie głównej Onetu.

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce pogarsza się z każdym tygodniem. W poniedziałek 27 września Ministerstwo Zdrowia zgłosiło 421 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. To prawie 60 infekcji siedem dni temu.

Polska na liście wysokiego ryzyka

W poniedziałek 27 września Ambasada RP w Warszawie Hiszpania Zostałem poinformowany, że Polska znalazła się w wykazie największego ryzyka związanego z zarażeniem się chorobą COVID-19. Z komunikatu zamieszczonego na portalach społecznościowych wynika, że ​​turyści z Polski powinni zapamiętać jedną z trzech rekomendacji.

Osoby przybywające do Hiszpanii muszą okazać jeden z trzech dokumentów potwierdzających, że mogą nie mieć COVID-19. To jest: zaświadczenie o przyjęciu szczepienia przeciwko COVID-19Negatywne wyniki testu na koronawirusa i ostatnia certyfikacja COVID-19.

Jak wynika z informacji na stronie gov.pl, test wykonany w technologii NAAT (np. PCR) będzie ważny przez 72 godziny. wdrożyć go. Natomiast wyniki testu antygenowego są uważane za ważne, jeśli są wykonywane w ciągu 48 godzin. przed przyjazdem do Hiszpanii. Certyfikaty należy złożyć w języku hiszpańskim, angielskim, francuskim lub niemieckim.

Dzieci do 12 roku życia są zwolnione ze składania jakichkolwiek zaświadczeń. Ambasada przypomina również o wypełnieniu formularza zdrowotnego (dotyczy również dzieci). Należy go wypełnić, jeśli planujesz wjechać do Hiszpanii samolotem lub drogą morską. Formularz należy wypełnić przed lotem. w miejscu.

Tekst jest kontynuowany pod filmem.

Ograniczenia w Hiszpanii

W Hiszpanii usta i nos muszą być zakryte w zamkniętych miejscach publicznych. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni i nie możemy oddalić się od innych na odległość co najmniej 1,5 metra, musimy również poruszać się z zakrytymi ustami i nosem. Maska wykorzystywana jest również w transporcie publicznym oraz podczas imprez plenerowych.

Ochrona dróg oddechowych nie jest wymagana dla dzieci poniżej 6 roku życia, osób z chorobami ogólnoustrojowymi oraz osób niepełnosprawnych. Z obowiązku noszenia maski zwolnione są również osoby uprawiające sporty indywidualne na świeżym powietrzu. Nieprzestrzeganie zasad może skutkować karą do 100 euro.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *