Hubert Hurkacz i Iga Świątek poprowadzili Polskę do CF w United Cup | Turniej ATP

Hubert Hurkacz i Iga Świątek poprowadzili Polskę do CF w United Cup |  Turniej ATP

Puchar Zjednoczonego

Hurcox i Świdek poprowadzili CF do Polski w United Cup

Grupę A zdominowali Polacy

01 stycznia 2024 r

Dobre zdjęcia


Hubert Hurkacz i Iga Świątek w poniedziałek byli w akcji w Perth.
Przez personel ATPTour.com/es

Hubert Hurcox i Ika Zwiadek zapewnili sobie w poniedziałek miejsce w ćwierćfinale United Cup dla Polski po doskonałym meczu w Perth, w którym Hiszpanie Alejandro Davidovich Fogina i Sarah Soripes pokonali Tormo 6:0, 6:0.

W walce typu „wszystko albo nic” o wyłonienie zwycięzcy grupy A Hurcox i Svidek zapewnili sobie miejsce w pierwszej ósemce turnieju dzięki nienagannemu występowi, który zajął tylko 43 minuty.

Polki zdobyły 78% punktów z pierwszego serwisu (19/24) i nie zaliczyły w stosunku do nich żadnego break pointa. „Jestem bardzo zadowolony ze swojego poziomu i tego, jak bardzo jestem skupiony” – przyznał Światek.

„Nie lubię rdzy. Nie czuję potrzeby przyspieszania. Zasadniczo grałem z wolnością, którą poczułem w Pekinie po US Open. „Jestem szczęśliwa, że ​​jestem na tej pozycji” – powiedziała polska gwiazda WTA.

Polska w zeszłym sezonie dotarła do półfinału 18-narodowego turnieju mieszanego, a ta edycja została już pierwszym ćwierćfinalistą tej imprezy.

W ubiegłym roku Zwiadek miał 20 pustych setów, a w poniedziałek w grze mieszanej dodał jeszcze dwa. „Próbuję nauczyć Hubiego, że nie musi dochodzić do tie-breaka w każdym secie” – zażartował.

Przed decydującym momentem numer 1 na świecie zremisował z Hiszpanią 6:2, 6:1 z Sarą Soribes.

Ze swojej strony Alejandro Davidowicz Fogina pokonał polskiego Huberta Hurkocsa 3:6, 6:3, 6:4 i zapewnił Hiszpanii zwycięstwo w ćwierćfinale United Cup.

W zaciętym meczu na RAC Arena Davydovich Fogina popisał się świetnym drugim serwisem. Zdobył 74% (25/34) punktów swojego drugiego serwisu i 55% (11/20) punktów Hurcoxa za drugi serwis i awansował po dwóch godzinach i trzech minutach.

Davydovic Fogina, który rozpoczął sezon zwycięstwem z Thiago Seybothem Wildem, obecnie prowadzi Hurcox 4:2 w serii bezpośrednich pojedynków Lexusa ATP. 24-letni Hiszpan ma bilans 6-24 w stosunku do graczy z pierwszej dziesiątki rankingu ATP Pepperstone.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *