Iberdrola przyspiesza swoją ekspansję na odnawialne źródła energii w Europie, instalując ponad 4300 MW poza Hiszpanią

Iberdrola przyspiesza swoją ekspansję na odnawialne źródła energii w Europie, instalując ponad 4300 MW poza Hiszpanią

Madryt, 15 lat (prasa europejska)

Iberdrola przyspieszyła swoją ekspansję w Europie, instalując ponad 4300 megawatów energii odnawialnej (MW) poza Hiszpanią, podała firma.

W szczególności liczba ta obejmuje 3008 megawatów z Wielkiej Brytanii oraz wkład z Portugalii, Francji, Grecji, Rumunii, Cypru, Polski i Niemiec. W nadchodzących miesiącach we wszystkich tych krajach zostanie również rozszerzona energia odnawialna zainstalowana przez spółkę elektroenergetyczną. Jego ostatnia operacja miała miejsce w Polsce, gdzie niedawno zgodziła się na zakup 98 megawatów projektów wiatrowych i słonecznych.

Firma energetyczna kierowana przez Ignacio Sáncheza Galána zwiększyła swoją zainstalowaną moc w zakresie energii odnawialnej o 8,9% w pierwszej połowie tego roku, do prawie 39 000 megawatów we wszystkich krajach, w których jest obecna. Europa jest jednym z jej motorów wzrostu, z ponad 80 obiektami i silnymi planami rozwoju na kontynencie.

W tym sensie firma pozyskała 2094 MW na ostatniej aukcji w Wielkiej Brytanii: 1372 MW z morskiej energetyki wiatrowej, 396 MW z energetyki wiatrowej na lądzie i 326 MW z fotowoltaiki. Oznacza to inwestycję 3700 milionów funtów (około 4400 milionów euro).

W tym kraju, gdzie działa poprzez swoją spółkę zależną ScottishPower, grupa ma już zainstalowane 1.986 MW wiatru na lądzie, 908 MW wiatru na morzu, 10 MW energii słonecznej i 104 MW baterii.

Ponadto właśnie uruchomiła pierwszą we Włoszech elektrownię fotowoltaiczną – w Montalto di Castro o mocy 23 megawatów (MW), w centralnym regionie Lacjum, która zapewni wystarczającą ilość energii na pokrycie potrzeb ponad 12 000 domów i pozwoli uniknąć emisji 9600 ton dwutlenku węgla CO2 do atmosfery.

Podobnie będzie kontynuować realizację większej liczby projektów w kraju transalpejskim w ramach dużego planu rozwoju energii odnawialnej o mocy 1500 megawatów, który doprowadzi do potrojenia portfela projektów ekologicznych w tym regionie do 2025 roku.

Ponadto, Iberdrola również kilka dni temu sfinalizowała przedwstępną umowę nabycia 98 MW projektów wiatrowych i słonecznych w Polsce od Augusta Energy, joint venture spółki zależnej Greenvolt, V-ridium Power Group oraz spółki dominującej. Dyrektor KGAL. Operacja ta zwiększy moc zainstalowaną energii odnawialnej w kraju do 261 megawatów.

Nowe projekty w Polsce są obecnie w trakcie budowy i są częścią 15-letniej długoterminowej umowy na zakup energii (PPA) zawartej z T-Mobile Polska, indeksowanej indeksem Consumer Price Index (CPI). Projekty mają zostać oddane do użytku w 2023 roku.

Portugalia i Francja.

Z drugiej strony firma posiada dużą partię ogniw fotowoltaicznych w Portugalii, po przyznaniu siedmiu partii w aukcji 2019, na 187 MW oraz partii PV w aukcji 2020 84 MW i kolejnych 14 MW baterii.

Podobnie porozumiał się z Prosalią w sprawie budowy elektrowni fotowoltaicznej o mocy 1,3 GW w rejonie Senesu. Dzięki lotom uzyskanym w aukcji fotowoltaicznej 2019 (187 MW), Iberdrola potroi swoją wielkość w ciągu jednego roku w Portugalii.

We Francji Iberdrola rozpoczęła już montaż pierwszych morskich platform wiatrowych dla przyszłego parku morskiego Saint-Brieuc, który został zbudowany w Fene (A Coruña) przez konsorcjum Navantia-Windar. Pierwszy duży zakład grupy dla tej technologii będzie znajdował się we Francji i będzie miał moc około 500 megawatów, aby generować wystarczającą ilość czystej energii, aby zaspokoić zużycie energii elektrycznej przez 835 000 osób, po uruchomieniu w 2023 roku.

Produkcja palet wygenerowała 1250 bezpośrednich miejsc pracy w Avilés i Fene, a w wyniku tego kontraktu Navantia-Windar otworzyła fabrykę w Breście we Francji, dysponującą 186 platformami przebijającymi i pośrednimi do przenoszenia elementów oraz konstrukcją kratownicową dla 34 z 62 budynków parku , tworząc 250 miejsc pracy.

Utworzenie parku Saint-Brieuc stworzy we Francji ponad 1500 miejsc pracy, które zostaną rozlokowane w różnych firmach w kraju (w tym 250 w zakładzie Navantia-Windar Brest). Odpowiada to łącznym stworzeniu co najmniej 2750 miejsc pracy między tymi dwoma krajami.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *