Ibero America ratyfikuje zobowiązanie do pluralizmu – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Ministrowie spraw zagranicznych, którzy spotkali się w czwartek drogą elektroniczną, potwierdzili swoje zaangażowanie we współpracę wielostronną, aby uzgodnić ostateczne dokumenty, które przedstawią na 27. szczycie szefów państw i rządów iberoamerykańskich.

Sekretariat Iberoamerykański (Segib) powiedział w oświadczeniu, że ministrowie „ podkreślili znaczenie multilateralizmu, kompatybilności i iberoamerykańskiej współpracy ”, aby stawić czoła koronawirusowi SARS-CoV-2, który powoduje Covid-19.

W obliczu kryzysu wywołanego pandemią Covid-19 „podkreślili znaczenie sprawiedliwego dostępu do szczepionek oraz szybkiego i elastycznego finansowania międzynarodowego, z mechanizmami odpowiadającymi specyficznym potrzebom krajów”, jak stwierdzono w tekście.

Podczas spotkania postanowiono zadeklarować i zobowiązać się do innowacji na rzecz zrównoważonego rozwoju, zgodnie z komunikatem prasowym wydanym przez Segib z Madrytu.

Ponadto omówiono 15 specjalnych kontaktów, aby opracować konkretne rozwiązania mające na celu wyjście ze skutków epidemii w dziedzinie zdrowia, społeczeństwa i gospodarki.

Dokumenty zatwierdzone przez zagranicznych urzędników będą stanowić część końcowej deklaracji szczytu w Andorze, małym europejskim kraju położonym między Hiszpanią a Francją.

W oświadczeniu dodano, że wzywają do powszechnego dostępu do szczepionek przeciwko Covid-19 i pilnej reformy narzędzi finansowania, tak aby kraje najbardziej dotknięte epidemią otrzymywały pomoc szybciej i bardziej elastycznie.

Wprowadzany jest również fundusz wzajemnych gwarancji w celu ożywienia sektora kultury, wzmocnienia realizacji programu zapobiegania i eliminacji przemocy na tle płciowym oraz wzmocnienia zaangażowania regionu w innowacje na rzecz zrównoważonego rozwoju.

„Jeśli problem zostanie zjednoczony w 2020 roku, to musimy zjednoczyć się w 2021 roku” – powiedziała iberoamerykańska sekretarz generalna Rebecca Greenspan w swoim przemówieniu do ministrów spraw zagranicznych.

Greenspan powiedział: Jesteśmy zobowiązani nauczyć się wyglądać na silniejszych, bardziej odpowiedzialnych, troskliwych i szanujących nas samych, naszych obywateli i środowisko, w którym żyjemy.

Tematem nowej edycji Szczytu Iberoamerykańskiego będzie „Innowacja na rzecz zrównoważonego rozwoju – cel 2030. Iberoamerykańskie wyzwanie koronawirusa”.

Założony w 2005 r. Segib jest organem wspierającym ten mechanizm integracji, w skład którego wchodzi 19 krajów Ameryki Łacińskiej i Karaibów, a także Hiszpanii, Portugalii i Andory.

G / edu

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *