Ibrahimovi bez Pucharu Europy z powodu kontuzji lewego kolana

Ibrahimovi bez Pucharu Europy z powodu kontuzji lewego kolana

Szwedzka Federacja ogłosiła w sobotę, że Zlatan Ibrahimovic, który tydzień temu doznał kontuzji lewego kolana z Milanem, przegapi mistrzostwa Europy (11 czerwca – 11 lipca).

– Rozmawiałem z Zlatanem Ibrahimoviciem, który niestety powiedział mi, że kontuzja uniemożliwi mu udział w mistrzostwach Europy – powiedział w oświadczeniu trener Szwecji Jan Anderson.

Mediolan we Włoszech ogłosił, że 39-letnia gwiazda, która w marcu, prawie pięć lat po rezygnacji, powróciła do swojego kraju, będzie poddawana leczeniu przez sześć tygodni.

„Oczywiście jest to smutne przede wszystkim dla Zlatana, ale także dla nas” – dodał trener.

Krótko przed tym AC Milan ogłosił, że zawodnik zostanie poddany „sześciotygodniowej” kuracji, co zagroziło jego obecności na mistrzostwach Europy.

Klub powiedział, że szwedzka gwiazda gościła w Mediolanie w sobotę specjalistę, opisując to jako „leczenie zachowawcze przez okres sześciu tygodni”.

Na Mistrzostwach Europy (11 czerwca – 11 lipca) Szwecja zmierzy się z Hiszpanią 14 czerwca, Słowacją 18 czerwca i Polską 23 czerwca.

Reprezentacja Skandynawii rozegrała 118 meczów międzynarodowych i strzeliła 62 gole, aby rozegrać dobre zawody.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *