Igrzyska Olimpijskie w Tokio na żywo: wyniki i medale dzisiaj, na żywo online | 26 lipca

Korea Południowa przeprasza za transmisję ceremonii otwarcia

Szef południowokoreańskiej sieci telewizyjnej Munhwa Broadcasting Corporation (MBC) publicznie przeprosił dzisiaj za relację z otwarcia Tokyo 2020, w której użył obraźliwych stereotypów w odniesieniu do niektórych krajów.

Podczas ceremonii otwarcia, podczas parady wszystkich delegacji narodowych obecnych w Tokio 2020, seria towarzyszyła pojawieniu się każdej z nich serią tekstów i obrazów, które miały reprezentować każdy kraj. W przypadku Ukrainy MBC wykorzystało obraz elektrowni jądrowej w Czarnobylu, epicentrum największego do tej pory wypadku w elektrowni jądrowej w 1986 roku, a w przypadku Haiti obraz zamieszek ulicznych. W przypadku Wysp Marshalla serial napisał, że archipelag
Służył jako poligon doświadczalny dla amerykańskiego programu broni jądrowej.

Jeśli chodzi o prezentację w Hiszpanii, MBC umieściło szereg atrakcji („Walki byków, Flamenco, Gaudi i Mijas”), którym towarzyszyły zdjęcia z walk byków, kościoła Sagrada Familia i drużyny piłkarskiej.

„Jako dyrektor naczelny treści MBC, szczerze przepraszam i głowę tym, którzy ucierpieli z powodu naszej lekkomyślnej i lekkomyślnej relacji oraz widzom, którzy nas zawiedli” – powiedział szef organu w jednej z gazet. Konferencja Park Sun Jae po przedstawieniu trzech szczerych ukłonów.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *