Jak Samsung i Intel torują drogę ku przyszłości komputerów przenośnych — Samsung Newsroom Poland

Opowieść o tym, jak Samsung i Intel zbudowali razem Galaxy Book Pro i Galaxy Book Pro 360

Komputery zostały na stałe zintegrowane z tkanką codziennego życia, pomagając nam łączyć się z resztą świata, pracować zdalnie, utrzymywać kontakt z przyjaciółmi i rodziną oraz znajdować ujście dla kreatywności i rozrywki.

Samsung spełnia wymagania mobilnego stylu życia dzięki nowej generacji komputerów, które łączą moc laptopa z esencją smartfona Galaxy. Jak ogłoszono podczas ostatniego wydarzenia Samsung Galaxy Unpacked, firma ściśle współpracowała ze swoim długoletnim certyfikowanym partnerem, firmą Intel, w celu opracowania nowej linii urządzeń zaprojektowanych, aby zmienić przyszłość komputerów przenośnych: serii Galaxy Book.

▲ (od lewej do prawej) Chris Walker, wiceprezes korporacyjny i dyrektor generalny ds. platform klientów mobilnych oraz dr Hark-Sang Kim, wiceprezes wykonawczy i szef zespołu ds. badań i rozwoju w dziale komputerowym w firmie Intel Samsung Electronics Mobile Communications.

Nowe oblicze komputerów przenośnych

Samsung i Intel mają długą historię współpracy i wspólnych innowacji. W połączeniu ze wspólną wizją dostarczania światowej klasy doświadczeń komputerowych, partnerstwo to umożliwiło firmie Samsung połączenie wiodącego w branży ekosystemu mobilnego z innowacyjnym ekosystemem komputerów PC firmy Intel w celu stworzenia urządzeń dostosowanych do świata wielu urządzeń.

„Nasze zespoły wspólnie zainwestowały tysiące godzin pracy inżynierskiej, aby zapewnić głęboką integrację na poziomie platformy. Wyjaśnił Chris Walker, wiceprezes korporacyjny i dyrektor generalny ds. platform klientów mobilnych w firmie Intel, który nadzoruje plan rozwoju produktu firmy, inżynierię firmy i zaangażowanie klientów we wszystkich segmenty mobilności.

Dr Hark Sang Kim, wiceprezes wykonawczy i szef zespołu badawczo-rozwojowego ds. działalności obliczeniowej w dziale komunikacji mobilnej Samsung Electronics, podkreślił, że partnerstwo jest napędzane wspólną misją szybkiego wprowadzania innowacji, aby sprostać wymaganiom zmieniających się potrzeb użytkowników.

Nasi klienci oczekują, że ich smartfony zapewnią energię i produktywność w porównaniu z ich komputerami osobistymi i chcą, aby ich komputery PC działały jak smartfony, oferując łączność i przenośność. Oczekują również niezawodności, przy jednoczesnym zapewnieniu, że aplikacje, których potrzebują, będą działały idealnie, bez problemów ze zgodnością i kłopotów z ich działaniem. . Te zmieniające się potrzeby ożywiły partnerstwo Samsunga i Intela, co zaowocowało głębszą współpracą” – powiedział dr Kim.

W ramach współpracy z Samsungiem firma Intel stworzyła wspólny zespół inżynierów, którego celem jest rozwijanie innowacji w dziedzinie komputerów przenośnych i zwiększanie możliwości korzystania z różnych urządzeń. .

„Samsung nadal odkrywa na nowo projektowanie komputerów osobistych na przyszłość. Razem myślimy o krok przed tym, jak ludzie będą korzystać z urządzeń i dokąd je zabiorą” – powiedział Walker. „Łącząc to, co najlepsze w smartfonie, tablecie i PC, stworzyliśmy nową klasę urządzeń.”

Nowy standard wydajności w ultracienkim kształcie

Od kilku lat Samsung i Intel współpracują, aby stworzyć nową klasę urządzeń, które zapewniają niezrównane wrażenia z łączności dla konsumentów, którzy dziś traktują urządzenia mobilne jako priorytetowe. . Po tysiącach godzin współpracy zespoły spełniły swoją wizję dotyczącą najnowszych produktów z serii Galaxy Book.

„To partnerstwo wywarło natychmiastowy wpływ na następną generację Galaxy Books. Modele Galaxy Book Pro i Galaxy Book Pro 360 są zoptymalizowane pod kątem najlepszej platformy Intel Evo, zapewniając wysoką wydajność i ultracienką konstrukcję zapewniającą maksymalną przenośność i łączność” powiedział dr Kim. Użytkownicy Galaxy Book będą również cieszyć się lepszą łącznością z zawsze włączonym LTE lub 5G oraz wydajniejszą siecią Wi-Fi z najbardziej zaawansowanym dostępnym obecnie standardem, Wi-Fi 6E. .[1]„.

Zasilany procesorami Intel® Core™ 11. generacji i grafiką Intel® Iris® X.miSeria Galaxy Book została zaprojektowana tak, aby codzienne życie konsumentów było prostsze, płynniejsze i łatwiejsze. Inżynierowie z Samsunga i Intela pracowali również ramię w ramię, aby zapewnić, że oba urządzenia otrzymały sprawdzoną platformę Intel Evo, zapewniającą wysoką wydajność, jakiej potrzebują użytkownicy. .

„Dzięki mierzeniu przepływu pracy w rzeczywistych warunkach pod kątem stałej wydajności w połączeniu z czasem pracy baterii, zespoły zapewniły najlepsze możliwe wrażenia z użytkowania laptopa w ultracienkich, lekkich i eleganckich obudowach.[2]Walker wyjaśnił. Seria Galaxy Book Pro jest wyjątkowa pod względem smukłości i niesamowitej responsywności smartfona z wydajnością potężnego komputera PC. Samsung i Intel razem spełnili obietnicę bezkompromisowej mobilności, ustanawiając nowy standard w dziedzinie komputerów”. .

Kierując się wizją bezproblemowej łączności między urządzeniami, Samsung i Intel połączyły siły, aby dodać funkcje SmartThings Find do nowych Galaxy Books.

„Większa mobilność i elastyczny styl życia oznaczają również więcej okazji do zapomnienia gdzieś swojego urządzenia. Firmy Samsung i Intel w pełni zoptymalizowały sterowniki Intel Bluetooth do obsługi aplikacji Samsung SmartThings Find, wyjątkowej usługi lokalizowania urządzeń, która zapewnia użytkownikom poczucie bezpieczeństwa i spokoju. w podróży” wyjaśnił dr Kim.

Projekt nie tylko przyniósł SmartThings Find do Galaxy Books, ale doświadczenie położyło również podwaliny pod przyszłe wspólne wysiłki. .

„To był prawdziwy wspólny wysiłek inżynierów Samsunga i Intela, aby dostarczyć tę funkcję w rekordowym czasie i użyjemy jej, aby w przyszłości nadal dostarczać innowacje do urządzeń Samsunga” – powiedział Walker.

Urządzenia zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​nowej normy

Ponieważ komunikacja wirtualna staje się ważniejsza niż kiedykolwiek w życiu osobistym i zawodowym ludzi, inżynierowie firm Samsung i Intel skoncentrowali się na tworzeniu ulepszonych doświadczeń współpracy w przypadku serii Galaxy Book. .

„Nasze urządzenia muszą być w stanie dostosować się do sposobu, w jaki pracujemy. Dzięki serii Galaxy Book chcieliśmy dać użytkownikom możliwość wyraźnej komunikacji z innymi, bez względu na to, gdzie się znajdują” – powiedział dr Kim.

Wykorzystując możliwości Intel Gaussian and Neural Accelerator 2.0 lub Intel GNA 2.0, Intelligent Noise Cancellation wykorzystuje sztuczną inteligencję do usuwania rozpraszających dźwięków otoczenia — takich jak szczekanie psa, dzwonki do drzwi i hałas odkurzacza — z połączeń, audio i wideo. Seria Galaxy Book Pro w połączeniu z akcelerowanym przez sztuczną inteligencję rozmyciem tła i technologią Intel® Wi-Fi 6 (Gig+) zapewnia niezrównane wrażenia podczas rozmów wideo.

Aby pomóc użytkownikom osiągać więcej w podróży, Samsung i Intel połączyły siły, aby wprowadzić zaawansowane rozwiązania łączności do serii Galaxy Book. .

Czerpiąc ze swojego bogatego doświadczenia i głębokiej wiedzy w zakresie opracowywania funkcji łączności dla smartfonów Galaxy, Samsung ściśle współpracował z Intelem, aby zapewnić linii Galaxy Book Pro trzy wiodące w branży rozwiązania łączności firmy Intel, w tym Wi-Fi 6E.[3]i 5G oraz włącz dedykowany Bluetooth. Razem te technologie umożliwiają łatwy dostęp do plus gigabitowych prędkości na wszystkich urządzeniach” – powiedział Walker.

Tworzenie urządzeń dla połączonego świata

Seria Galaxy Book to nowy rozdział we współpracy między Intelem i Samsungiem. Eksperyment doprowadził nie tylko do opracowania urządzeń stanowiących wyzwanie w swojej klasie, ale także położył podwaliny pod kolejny etap innowacji. .

„Dzięki strategicznemu partnerstwu i współpracy technicznej, Intel i Samsung będą nadal dążyć do naszego wspólnego celu, jakim jest tworzenie środowisk przetwarzania mobilnego nowej generacji, aby sprostać potrzebom użytkowników” – powiedział dr Kim. „Idąc dalej, Intel i Samsung zapewnią więcej optymalizacji, niezawodności i spersonalizowanych doświadczeń, aby przenieść Galaxy Book w centrum Twojego połączonego świata, pozwalając Ci robić więcej, gdziekolwiek jesteś”.

Oprócz udoskonalenia funkcji urządzeń, konsorcjum obiecuje również wprowadzenie technologii, które zmienią przyszłość komputerów przenośnych. .

„Planujemy współpracować z nowymi najnowocześniejszymi technologiami, w tym procesorami Intel Core, które wykorzystują wiele rodzajów rdzeni XPU, unikalnymi projektami komputerów zgodnymi z Galaxy DNA, bardziej spersonalizowanym przetwarzaniem dzięki ulepszonej technologii AI i większą ciągłością technologii na wszystkich urządzeniach. – powiedział Walker.

[1] Dostępność Wi-Fi 6E jest różna. Wymaga routera bezprzewodowego Wi-Fi 6E, sprzedawanego oddzielnie.
[2] W oparciu o standardy branżowe, reprezentatywne instrukcje użytkowania i unikalne cechy procesorów Intel® Core™ i7 11. generacji, które napędzają projekty wspólnie zademonstrowane w ramach kompleksowego programu innowacji laptopów firmy Intel, Project Athena, a następnie przetestowane, zmierzone i zweryfikowane pod kątem specyfikacji i kluczowych wskaźników doświadczenia aby zapewnić niezrównane wrażenia użytkownika. Dowiedz się więcej na www.intel.com/Evo
[3] Dostępność Wi-Fi 6E jest różna. Wymaga routera bezprzewodowego Wi-Fi 6E, sprzedawanego oddzielnie.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *