Jaki był stosunek Eleny Poniatowskiej do ostatniego króla Polski?

Jaki był stosunek Eleny Poniatowskiej do ostatniego króla Polski?
Elena Poniatowska ma 91 lat (EFE/Sáshenka Gutiérrez)

Obecnie, Elena Poniatowska Powszechnie uznawany za jedną z najważniejszych postaci literatury meksykańskiej ostatnich lat. Dzięki jego twarzy jako pisarza jego nazwisko wyryło się w pamięci czytelniczej publiczności, której nawet udało się sprostać. Europejski tytuł szlachecki Nadawany był od chwili jego narodzin.

Nazywa się Helene Elizabeth Louise Amelie Paula Dolores Poniatowska Love, Elena Urodził się w Paryżu we Francji 19 maja 1932. Jego meksykańska krew jest niezaprzeczalnie zasługą matki, choć jest obecny w drzewie genealogicznym. polskiej arystokracji Przez gałąź ojcowską.

Jego matka Maria de los Dolores Kochaj Uterbe Kto po ślubie Jean Joseph Evremond Sperry PoniatowskiOtrzymał tytuł szlachecki Księżniczka. I bezpośredni potomek swojego ojca Stanisława Augusta PoniatowskiegoWażna rola w historii Polska Ponieważ był ostatnim człowiekiem na tym stanowisku Król.

Kuzynem Eleny Poniatowskiej jest Stanisław Augusto Poniatowski, ostatni król Polski (Twitter/@LAURASolete123)

Stanisława Augusta Poniatowskiego Zajmował najwyższe stanowisko w królestwie Polska Od 1764 do 1795, po śmierci ówczesnego króla Augusta III Saskiego. W związku z tym na stronie internetowej Narodowego Dziedzictwa w Hiszpanii względna Elena Poniatowska Został opisany jako „wielki mecenas nauki, sztuki i literatury”.

Zreformowany sens Augusta Poniatowskiego Zostało to zauważone, odkąd wstąpił na tron. Jednym z najistotniejszych rezultatów jego panowania było ogłoszenie Konstytucji 3 maja 1791 r., która była pierwszą w historii nowożytną Wielką Kartą w Europie kontynentalnej, a także drugą utworzoną na świecie. Stany Zjednoczone Ameryki.

Kolejną z jego decyzji dotyczących reformy państwa, którym kierował, było powołanie pod koniec XVIII wieku Komisji Edukacji Narodowej. Warto zauważyć, że obecny rząd Polski wyróżnia tę organizację w historii jako pierwsze Ministerstwo Edukacji na świecie.

Elena Poniatowska napisała ponad 40 książek (Twitter)

Decyzje podjęte za jego kadencji Król Polski Nie zostali przyjęci przez rosyjską opozycję. W rzeczywistości, biorąc pod uwagę dyskomfort, jaki postać spowodowałaby w sąsiedztwie, rozpętali wojnę między narodami. Ostatecznym celem jest upadek Polska Stąd rywalizacja doprowadziła do utraty przez nią niepodległości przed królestwem.

własny Elena Poniatowska Kilkakrotnie przyznał się do swojego związku Stanisława Augusta Poniatowskiego. Również poprzez swoją kolumnę opinii w gazecie dzień, Wydana w marcu 2016 roku autorka broniła swojego wizerunku, uważając, że jej występ w serialu „Catalina” wyprodukowanym przez rosyjską telewizję państwową nie został przeprowadzony zgodnie z prawdziwością jej osobowości.

„Według historii spodziewane jest przywrócenie historycznego charakteru, ale tak nie jest (…) polskie muzea mają dokumenty, budynki, pomniki, sztukę, zapisy historyczne, aby udowodnić, kim był Estanisław. Augusto Poniatowski zrobił dla Polski. Jeśli zarówno prezydent Władimir Putin, jak i Rosjanie w telewizji szanują tę historię, jest taka dobra” – napisał w gazecie.

Matka Eleny Poniatowskiej urodziła się w Paryżu, po wygnaniu jej rodziny przez Porfirio Díaza (Fundacja Eleny Poniatowskiej Amor AC).

Na długo przed narodzinami autora jego rodzina ze strony matki postanowiła przenieść się do Paryża we Francji. Głównym powodem jest zbieżność z ideałami dyktatora Porfirio Diaz I podczas gdy widoki Rewolucja meksykańskaOpuścili terytorium kraju, podobnie jak później byli kombatanci.

Podobnie jego matka, Maria de los Dolores Kochaj UterbeZnana również jako Paulette lub Paula Amour, urodziła się w stolicy Francji w 1908 roku, gdzie zapuściła korzenie i dołączyła jako wolontariuszka do Żeńskiej Jednostki Sanitarnej Samochodów Międzynarodowego Czerwonego Krzyża podczas II wojny światowej. II. świat

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *