Javier Cienfuegos oddał swój najlepszy rzut na 76,59 mw Andújar

Javier Cienfuegos Mam akceptowalną ocenę Międzynarodowe Spotkanie Andogar (JAN), Grałem w sobotę. Skończył miotacz młotem z Montijano Czwarte miejsce z najlepszym rekordem 76,59 metraStało się to przy jego trzeciej próbie.

Poziom uczestników był bardzo wysoki i na pewno oboje wystąpią na igrzyskach w Tokio Polski zwycięzca Paul Fdek, Który ustanowił najlepszy rekord świata w roku – 81,62 m, podobnie jak jego rodak Wojciech Novicki, który zajął drugie miejsce z 79,54 m.

Francuz Quentin Pigot zakazał Cienfuegosowi wchodzenia na podium, który zajął trzecie miejsce z 78,99. Extremadura zaczęła nieco wahać się z 74,29, który poprawił się przy drugiej próbie (75,98). Jego najlepsze momenty przyjdą później z klarownym 76,59, który już się nie poprawia, bo w czwartym był dość niski (76,11), aw piątym wyraźnie pokazał swoje noszenie (73,99). Jak zwykle w szóstym i ostatnim miejscu zbyt wiele zaryzykował, aby poprawić sytuację, a rezultatem była próżnia, która zakończyła jego rywalizację.

Cienfuegos zakończył wyścig przed Szwedem Ragnarem Carlsonem (75,87) i jego wielkim rywalem na poziomie hiszpańskim, Pedro Jose Martinem (74,24).

Teraz będzie kontynuował przygotowania do Tokio innymi spotkaniami lekkoatletycznymiOraz udział w Lidze Klubowej z Playas de Castellon i Ultimate Spanish Championship (26-27 czerwca w Nerja).

Od tamtej pory masz jeszcze czas na ustawienie wyglądu Kwalifikacja odbędzie się dopiero 2 sierpnia. W niej będzie szukał miejsca w finale, który będzie w swoim czwartym i będzie to pierwszy raz w karierze, jaki osiągnął po wzięciu udziału w Londynie 2012 i Rio de Janeiro 2016.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *