Julimar Rojas będzie szukał drugiego zwycięstwa w sezonie w Śląskiej Diamentowej Lidze

Julimar Rojas będzie szukał drugiego zwycięstwa w sezonie w Śląskiej Diamentowej Lidze

Pisanie sportowe, 11 lipca (EFE). – Wenezuelka Yulimar Rojas, aktualna mistrzyni olimpijska w trójskoku, wystartowała w niedzielę, 16 lipca, w ósmym spotkaniu Diamentowej Ligi na Śląsku, na miesiąc przed swoją obroną. Korona mistrza świata w Budapeszcie (Węgry).

Mistrzyni Diamentowej Ligi w skoku w dwóch skokach Yulimar Rojas rozegra swój czwarty konkurs sezonu na świeżym powietrzu w poszukiwaniu nowego zwycięstwa, które pozwoli jej udoskonalić przygotowania do Pucharu Świata w Budapeszcie, do których ma nadzieję dołączyć. czwarty tytuł singla.

Wenezuelski lekkoatleta, wychowanek Kubańczyka Ivana Pedroso, otworzył sezon 11 czerwca w Madrycie finałem Klubowych Mistrzostw Hiszpanii skokiem 14,96.

Cztery dni później, 15 czerwca, podczas Bislett Games w Oslo, w ramach Diamentowej Ligi, Yulimar Rojas wygrał swój test ze skokiem 14,91, co znacznie przewyższył na Igrzyskach Ameryki Środkowej i Karaibów w San Salvador z wynikiem 15,16.

„Chcę być pierwszą kobietą powyżej 16 metrów” – powiedziała na koniec testu Wenezuelka, rekordzistka świata w trójskoku na bieżni zamkniętej z 15,74 m i 15,67 m na zewnątrz. EFE

1011041

drl/szt

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *